07.10.2017

8-letni częstochowianin zwycięzcą

Częstochowianin, Juliusz Ociepa, zwyciężył ostatnią rundę czeskiego Pucharu Moraw – Mistrzostw Słowacji w kartingu.

Na torze kartingowym Steel Ring w Trzyńcu w Czechach odbyły się ostatnie zawody Pucharu Moraw – Mistrzostw Słowacji. Zwycięzcą rundy Rotax Micro MAX został debiutujący w 2017 roku na polskich i zagranicznych torach zaledwie 8-letni Juliusz Ociepa z Częstochowy.

Tor Steel Ring w Trzyńcu wyjątkowo przypadł Juliuszowi do gustu. Już w czasówce pokazał, że potrafi jeździć szybko i jest liczącym się w stawce zawodnikiem. Podczas kwalifikacji Juliusz Ociepa zajmuje 3 miejsce, ale już w przed finale obejmuje prowadzenie i nie oddaje go do końca tych zawodów.  W wyścigu finałowym po całej serii przetasowań i zaciętej walce ze starszymi od siebie i bardziej doświadczonymi rywalami utrzymuje 1 miejsce.  Ostatni wyścig, tzw. Super Finał  Juliusz również kończy na 1 miejscu, zostając tym samym zwycięzcą ostatniej rundy Pucharu Moraw – Mistrzostw Słowacji 2017 z kompletem punktów.

Warto dodać, że w sezonie 2017 Juliusz startował w dwóch równoległych Pucharach. W swoim pierwszym sezonie startów w  Pucharze Rotax MAX Challenge Polska uplasował się na 10 miejscu na 35 sklasyfikowanych zawodników, a w międzynarodowym Pucharze Rotax MAX Central European na 17 miejscu pośród 47 kierowców z całej Europy.

Należy dodać, że Juliusz nie startował we wszystkich rundach, które to odbywały się na torach czeskich, węgierskich, austriackich oraz włoskich, a to w konsekwencji spowodowało osiągnięcie niższej od możliwej pozycji w grupie. Teraz czas na krótki odpoczynek, ale już w listopadzie Juliusz wznawia treningi, aby jak najlepiej przygotować się do kolejnego sezonu.

  • oprac. kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły