01.12.2017

Abolicja podatkowa?

Czy będzie abolicja składkowa dla przedsiębiorców, którzy zalegają z ZUS? Takie rozwiązanie proponuje Prawo i Sprawiedliwość.

Okazuje się, że coraz lepsza sytuacja gospodarcza naszego kraju nie zawsze przekłada się na działalność przedsiębiorców. Spora ich grupa zalega z płatnościami ZUS (państwo musi każdego roku dorzucać do Zakładu grube miliony złotych).

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, na koniec września problem z długami składkowymi miało 1,6 mln płatników. Ich łączny dług składkowy wyniósł ponad 29,9 mln zł. Wielu nawet nie wie, że ma zaległości. W związku z tym PiS rozważa, aby wprowadzić abolicję składkową. Projekt ten ma szansę szybko wejść w życie, gdyż jako pierwszy podpisał się pod nim Jarosław Kaczyński. Jednocześnie wicepremier Jarosław Gowin w najbliższym czasie ma zaproponować ustawę wprowadzającą niskie składki ZUS dla małych firm o najniższych przychodach.

  • df

Wybieramy Miss i Mister studniówki! W pierwszym etapie szkoły wyłoniły kandydatki i kandydatów do rywalizacji. Teraz wszystko leży w rękach internautów. To od nich zależy, do kogo powędrują tytuły królowej i króla częstochowskich studniówek.

Walka o głosy zakończy się 30 marca. Zachęcamy do zabawy!

Wybieramy Miss i Mister studniówki!

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły