12.12.2017

Akcja zbierania darów zakończona

Gmina Olsztyn przekazała zebrane dary dla Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie do parafii Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej przy ul. Michałowskiego.

– Serdecznie dziękujemy mieszkańcom i przedsiębiorcom z gminy za wsparcie i przyłączenie się do zbiórki artykułów żywnościowych, słodyczy i zabawek dla polskich rodzin mieszkających na Litwie – mówi Małgorzata Haładyj, zastępca wójta Gminy Olsztyn.

Dary zbierane blisko dwa miesiące, zostaną przekazane Polakom mieszkającym w gminach Jaszuny, Kowalczuki, Mickuny oraz w parafii Nowa Wilejka. Pomocą będą także objęte polskie szkoły w Mickunach, Egliszkach, Kowalczukach, Ławryszkach i Pakienie.

Specjalny transport wyruszył z Polski 6 grudnia.

Akcję charytatywną dla rodaków mieszkających na Wileńszczyźnie od lat organizuje Towarzystwo Patriotyczne „Kresy” w Częstochowie.

Partnerami akcji są: Bracia Rycerzy Kolumba w Częstochowie, Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowa, Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Częstochowie, częstochowskie szkoły podstawowe i średnie oraz Gminy Mstów, Rędziny, Kłomnice, Poraj, Olsztyn, Kruszyna, Poczesna, Konopiska, Blachownia i Starostwo Powiatowe w Częstochowie.

  • kg
  • zdj. UG Olsztyn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły