http://zycieczestochowy.pl/gfx/cam/cam1.jpg
http://zycieczestochowy.pl/gfx/photos/banner_990/GJ__zycieczestochow_1000x70.png
01.02
Miał sprawdzać, czy kaloryfer nie stygnie. Stracił 10 tys. zł
http://zycieczestochowy.pl/gfx/photos/offer_63985/mial-sprawdzac-czy-kaloryfer-nie-stygnie-stracil-10-tys-zl_1_1961558643123024.jpeg

Oszuści bardzo często wykorzystują łatwowierność starszych osób i podszywając się pod pracowników różnych instytucji, okradają ich ze wszystkich oszczędności. Tym razem ofiarą rzekomych przedstawicieli wodociągów padł 86-letni mieszkaniec gminy Konopiska. Mężczyzna stracił 10 tys. zł.

Oficer dyżurny komisariatu w Blachowni otrzymał informację o kradzieży pieniędzy, Jak ustalili policjanci, do jednego ze starszych mieszkańców gminy Konospiska zawitało dwóch mężczyzn, którzy oświadczyli, że są pracownikami wodociągów i przyszli zwrócić nadpłacony o 100 złotych rachunek za wodę. Oszuści wyciągnęli banknot 200 złotowy i poprosili o wydanie reszty. Kiedy 86-latek poszedł po portfel, fałszywi przedstawiciele wodociągów stwierdzili, że sprawdzą jeszcze szczelność kaloryferów. W tym celu udali się do piwnicy, aby dopuścić wodę do układu grzewczego. Starszy mężczyzna miał natomiast stać tylko w jednym pokoju i sprawdzać, czy kaloryfer wystygnie lub zacznie przeciekać. Kiedy po dłuższym czasie 86-latek chciał poinformować, że kaloryfer jest nadal ciepły, nikogo już nie zastał. Po sprawdzeniu miejsca, w którym trzymał portfel i oszczędności, okazało się również, że brakuje 10 tys. zł. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i poszukują mężczyzn, którzy podszywali się pod pracowników wodociągów.

kg, zdj. arc
facebook
pogoda