http://zycieczestochowy.pl/gfx/cam/cam1.jpg
http://zycieczestochowy.pl/gfx/photos/banner_990/GJ__zycieczestochow_1000x70.png
21.02
GOK po metamorfozie
http://zycieczestochowy.pl/gfx/photos/offer_64156/gok-po-metamorfozie_1_1354961140154215.jpg

Ponad 300 tysięcy pochłonęła modernizacja Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie. 110 tysięcy złotych to dotacja z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pozostała część to wkład własny gminy.

Budynek, w którym aktualnie mieści się Gminny Ośrodek Kultury od początku swego istnienia pełnił różne funkcje. Najdłużej funkcjonowała to powszechna Szkoła Podstawowa. Od 1991 roku oficjalnie mieści się tu Gminny Ośrodek Kultury. W 2013 roku została przeprowadzona termomodernizacja elewacji budynku z funduszy unijnych. Wymiana dachu w 2014 roku. W 2016 placówka uzyskała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na remont skrzydła budynku i sali widowiskowej. Zakres zadania obejmował m.in.:
- wykonanie projektu aranżacji wnętrza GOK
- przeprowadzenie prac budowlanych i instalacyjnych
- zakup i montaż nagłośnienia scenicznego na sali widowiskowej
- oświetlenie sceniczne
- zakup i montaż sceny do sali widowiskowej
- zakup mebli i wyposażenia.

Została wymieniona instalacja elektryczna w sali widowiskowej, korytarzach i innych pomieszczeniach. Zamontowano nowe oświetlenie ścienne i sufitowe. Prace objęły także klatkę schodową, gdzie nowego wyglądu nabrały ściany i sufit, a na posadzce zostały położone płytki gresowe. Wymieniono też drzwi wejściowe do budynku oraz do innych pomieszczeń - w tym na salę widowiskową, do garderoby i szatni. Modernizacji uległ również hol na piętrze budynku - wylicza zmiany Krzysztof Drynda, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie.

Po zakończeniu prac remontowych sali widowiskowej przyszedł czas na instalację profesjonalnego oświetlenia scenicznego oraz adaptację akustyczną sali. Obie inwestycje sfinansowane z budżetu Gminnego Ośrodka Kultury zostały zrealizowane z dbałością o wysoki poziom użytkowy i wizualny.

Światłem estradowym zajęła się firma Technika Estradowa Adam Sobala. Zamontowano 8 reflektorów o pełnej gamie kolorów wraz z okablowaniem, bezprzewodowym sterowaniem Wi-Fi i oprogramowaniem służącym do pełnej kontroli oświetlenia. Całość instalacji podtrzymują estradowe rampy. Instalacją paneli akustycznych zajęła się firma Apama Acoustic - lider w swojej dziedzinie.

Po wykonaniu odpowiednich pomiarów sali wykonano projekt, który zakładał montaż ponad 100 paneli akustycznych o różnej grubości. Odpowiednie ich rozmieszczenie znacząco poprawiło nie tylko estetykę sali, ale przede wszystkim zminimalizowany został pogłos pomieszczenia. Te dwie, bardzo istotne realizacje przeniosły salę widowiskową GOK w XXI wiek, a obiekt zachwyca swoim wyglądem i funkcjonalnością.

Projekt nie zmienia podstawowej funkcji obiektu. Prace remontowe miały na celu polepszenie jakości wykończenia wnętrz i funkcjonowania Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie - który ma służyć mieszkańcom gminy (i nie tylko) jako miejsce spotkań, wydarzeń, koncertów itp.

 

kg, zdj. UG Mstów
facebook
pogoda