http://zycieczestochowy.pl/gfx/cam/cam1.jpg
http://zycieczestochowy.pl/gfx/photos/banner_990/GJ__zycieczestochow_1000x70.png
02.03
Barbara Krafftówna w częstochowskim teatrze
http://zycieczestochowy.pl/gfx/photos/offer_64249/barbara-krafftowna-w-czestochowskim-teatrze_1_1971646346142909.jpg

18 marca w Teatrze im. A. Mickiewicza z częstochowską publicznością spotka się Barbara Krafftówna. Rozmowę z artystką poprowadzi Remigiusz Grzela, autor wywiadu-rzeki "Krafftówna w krainie czarów". Początek spotkania o godzinie 19.30. Wstęp wolny.

Barbara Krafftówna od lat bawi teatralną, kinową i telewizyjną publiczność znakomitymi rolami. Jej twórczość artystyczna, ale i życie prywatne, stały się tematem wydanego w ubiegłym roku wywiadu-rzeki "Krafftówna w krainie czarów". Przeprowadził go Remigiusz Grzela, pisarz, animator kultury, dziennikarz, autor m.in. rozmów z największymi osobowościami kultury.

Barbara Krafftówna stworzyła jeden z najciekawszych i zapadających w pamięć portretów kobiecych w kinie -Felicję w "Jak być kochaną". Wzorcowa aktorka Witkacego. Pierwsza odtwórczyni Gombrowiczowskiej tytułowej "Iwony, księżniczki Burgunda" i wykonawczyni słynnego walca "Embarras". Niezapomniana aktorka legendarnego Kabaretu Starszych Panów, która przeklinała Bohdana Łazukę, szarpała bas i nudziła się w czasie deszczu. W filmowej roli Honoratki swoim gorącem topiła serce nie tylko Gustlika. Prawdziwa mistrzyni teatru, piosenki i kabaretu - czytamy na okładce "Krafftówny w krainie czarów".

Na otwartym spotkaniu autorskim w Częstochowie Barbara Krafftówna i Remigiusz Grzela opowiedzą m.in. o tym, jak powstawała książka, przypomną najważniejsze role artystki oraz postać jej mistrza i nauczyciela, legendę polskiego teatru Iwo Galla - dyrektora częstochowskiej sceny w latach 1932-1935.

Wstęp na spotkanie z Barbarą Krafftówną w Teatrze im. Adama Mickiewicza jest wolny. Na miejscu będzie można kupić książkę "Krafftówna w krainie czarów" z autografem bohaterki oraz autora wywiadu-rzeki.

 

kg, fotografia R. Grzeli: Zija/Pióro
facebook
pogoda