http://zycieczestochowy.pl/gfx/cam/cam1.jpg
http://zycieczestochowy.pl/gfx/photos/banner_990/GJ__zycieczestochow_1000x70.png
06.03
13-letni złodziej
http://zycieczestochowy.pl/gfx/photos/offer_64284/13letni-zlodziej_1_45189825114729.jpg

Policjanci z Myszkowa zatrzymali dwóch złodziei, którzy włamywali się do pomieszczenia gospodarczego. Ich łupem padły elektronarzędzia. Jeden z rabusiów miał... 13 lat.

Kryminalni z myszkowskiej jednostce ustalili, że na początku roku dwóch sprawców weszło na teren niezamieszkałej posesji w Suliszowicach i włamało się do pomieszczeń gospodarczych. Sprawcy zerwali kłódkę, wypchnęli drzwi i dostali się do środka. Zabrali elektronarzędzia warte 700 zł. Ich łupem padły piła elektryczna, wiertarka udarowa, szlifierka kątowa oraz dmuchawa elektryczna. Właściciel posesji - mieszkaniec Dąbrowy Górniczej - nawet nie przypuszczał, że został okradziony.

Sprawcami okazali się dwaj mieszkańcy Suliszowic w wieku 13 i 27 lat. W toku prowadzonych czynności wyszło na jaw, że obaj mają również związek z inną kradzieżą elektronarzędzi, której dokonali również w Suliszowicach. Wówczas ich łupem padły pilarka elektryczna, pilarka stołowa oraz drabina aluminiowa. 27-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi odzyskali też skradzione przez nich mienie. Starszy z rabusiów usłyszał zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Grozi mu 10 lat za kratami. Natomiast 13-latek odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

kg, zdj. KPP Myszków
facebook
pogoda