http://zycieczestochowy.pl/gfx/cam/cam1.jpg
http://zycieczestochowy.pl/gfx/photos/banner_990/GJ__zycieczestochow_1000x70.png
10.03
Za kółko z czterema promilami
http://zycieczestochowy.pl/gfx/photos/offer_64321/za-kolko-z-czterema-promilami_1_365504314104454.jpg

Kompletnym zlekceważeniem przepisów i brakiem wyobraźni wykazał się mężczyzna zatrzymany przez koziegłowskich mundurowych. Zatrzymany jechał drogą krajową nr 1 kompletnie pijany. Miał w organizmie cztery promile alkoholu. 54-latek naraził tym samym na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W środę (8.03.) rano dyżurny jednostki otrzymał informację, że trasą DK-1 jedzie "wężykiem" daeweoo tico i stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Jeden z kierowców ciężarówki nie czekał aż dojdzie do tragedii i błyskawicznie zareagował. Uniemożliwił 54-letniemu kierowcy dalszą jazdę. Zabrał mu kluczyki i poczekał na przyjazd policji. Jak się okazało 54-letni mieszkaniec Rawy Mazowieckiej miał w organizmie cztery promile alkoholu! O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za prowadzenie po pijaku może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Przy tej okazji przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami, kiedy zawartość alkoholu w organizmie kierowcy przekracza 0,5‰, siadanie za kółkiem jest już przestępstwem i podlega karze. Kodeks przewiduje, że w takiej sytuacji kierowcę można ukarać grzywną. O jej wysokości decyduje sąd.

Z popełnieniem opisywanego przestępstwa wiąże się również utrata uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych na czas od roku do lat 15. Gdy natomiast pijany kierowca spowodował wypadek, w którym ktoś poniósł śmierć - sąd może zadecydować o dożywotnim zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości trafić można również do więzienia (do 2 lat), a w przypadku gdy pijany kierowca spowodował wypadek, może spędzić za kratkami 10 lat.

 

kg
facebook
pogoda