http://zycieczestochowy.pl/gfx/cam/cam1.jpg
http://zycieczestochowy.pl/gfx/photos/banner_990/GJ__zycieczestochow_1000x70.png
13.03
Potrącił i uciekł. Wpadł po blisko roku
http://zycieczestochowy.pl/gfx/photos/offer_64358/potracil-i-uciekl-wpadl-po-blisko-roku_1_944637554154112.jpg

Trzy miesiące w areszcie spędzi 19-latek, który w kwietniu ubiegłego roku - pomimo braku prawa jazdy - kierował samochodem i spowodował wypadek. Nastolatek potrącił przechodzącego przez jezdnię mężczyznę i nie udzielając pomocy ciężko rannemu, odjechał z miejsca zdarzenia. Po blisko roku wpadł w ręce policjantów. Grozi mu do 12 lat więzienia. 

Do wypadku doszło 8 kwietnia 2016 roku na ulicy Powstańców Śląskich w Sadowie. Po godzinie 22.00, przechodzącego przez jezdnię 31-letniego mieszkańca tej miejscowości potrącił kierujący samochodem osobowym. Kierowca nie udzielając pomocy, odjechał z miejsca zdarzenia. 31-latek w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. Wszczęte w tej sprawie śledztwo nie przyniosło oczekiwanych rezultatów i postępowanie zostało umorzone.

Na początku tego roku, kryminalni uzyskali nowe informacje dotyczące okoliczności ubiegłorocznego zdarzenia. Zebrany materiał pozwolił na ustalenie danych i zatrzymanie sprawcy wypadku, którym okazał się 19-letni mieszkaniec Kochcic. Młody człowiek został zatrzymany i usłyszał zarzuty spowodowania wypadku oraz ucieczki z miejsca zdarzenia. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo 19-latek może pójść do więzienia na 12 lat.

kg, zdj. KPP Lubliniec
facebook
pogoda