http://zycieczestochowy.pl/gfx/cam/cam1.jpg
http://zycieczestochowy.pl/gfx/photos/banner_990/GJ__zycieczestochow_1000x70.png
16.03
Tradycyjne ozdoby bibułkowe
http://zycieczestochowy.pl/gfx/photos/offer_64377/tradycyjne-ozdoby-bibulkowe_1_489163054154255.jpeg

Gmina Olsztyn ogłasza konkurs na tradycyjne ozdoby bibułkowe. Może w nim wziać udział każdy - dzieci, młodzież, dorośli.

Celem konkursu jest zachowanie starej tradycji ozdabiania wnętrz mieszkalnych, pobudzenie i promocja twórczości ludowych artystów, pozyskanie dla tej tradycji nowych i młodych twórców.

W ramach rywlizacji można wykonać różnego rodzaju ozdoby bibułkowe - pojedyncze kwiaty, wiązanki, girlandy, rozety, bukiety, wianki, pająki, a także inne ozdoby nawiązujące do tradycji zdobnictwa bibułkowego. Każda praca powinna być przygotowana przez jednego indywidualnego wykonawcę.

Autorom najciekawszych i najpiękniejszych ozdób i kwiatów zostaną przyznane nagrody pieniężne ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Częstochowie. O ilości i wysokości nagród konkursowych zadecyduje Komisja plastyków i etnografów. 

Prace konkursowe z opisem zawierającym: imię i nazwisko, dokładny adres zamieszkania, wiek, numer telefonu, należy dostarczyć do Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie, Pl. Mar. Józefa Piłsudskiego 15 w dniach  8-9 maja w godz. 12:00-20:00. 11 maja znany będzie werdykt komisji.

Ogłoszenie wyników konkursu połączone z wręczeniem nagród odbędzie się 18 czerwca o godz. 15:00 na imprezie pod nazwą XII Festyn Rodzinny w Ogrodach Plebańskich.

Sama wystawa prac konkursowych natomiast czynna będzie od 22 maja do 18 czerwca w siedzibie GOK-u w godzinach pracy Ośrodka. Wszystkie prace konkursowe przechodzą na własność Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Będą stanowić upominki i zostaną podarowane do wybranych instytucji.

 

kg
facebook
pogoda