15.03
Przez leśne dukty

W Olsztynie odbyła się Pierwsza Edycja Jurajskiego Biegu Kobiet pod honorowym patronatem wójta Tomasza Kucharskiego.

Bieg Kobiet był pierwszą rundą z cyklu Jura Trail Run 2017’. Biegacze rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych na dystansach: 15 km, 10 km, 5 km i 500 m dla dzieci oraz marsz nordic walking na dystansie 5 km. Trasa prowadziła po leśnych duktach w Olsztynie Odrzykoniu.

Bieg główny na 15 km w kategorii kobiet wygrała Aneta Szecówka z Biskupic, wśród mężczyzn najlepszy okazał się Piotr Nowak z Łobodna. W kategorii 10 km wśród kobiet wygrała Aneta Świtaj z klubu Aktywna Ekipa Calypso, wśród mężczyzn Jakub Caban z UKS Pilawa Moskorzew. W kategorii biegu dla kobiet na dystansie 5 km wygrała Ewelina Cieślak z klubu Fit and Fun Time, dla mężczyzn wygrał Adam Stec. W kategorii Nordic Walking wygrał Łukasz Dors z klubu RTB Tracker Podkowa Janów, wśród kobiet najlepszy wnik miała również wychowanka klubu RTB Justyna Treścinśka. Zwycięzcy otrzymali puchary, medale i nagrody.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Miasto Sportu przy współpracy z Gminą Olsztyn, Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olsztynie oraz CHRONOSPORTS sp. z o.o.