http://zycieczestochowy.pl/gfx/cam/cam1.jpg
http://zycieczestochowy.pl/gfx/photos/banner_978/GJ_ZycieCzestochow_1000x70.png
26.06
Tłumy częstochowian na "Frytce"
http://zycieczestochowy.pl/gfx/photos/offer_68999/tlumy-czestochowian-na-frytce_1_1456781179151917.JPG

Siódma edycja Częstochowskiego Festiwalu Kultury Alternatywnej FRYTKA OFF odjechała z ulicy Piłsudskiego do parku Lisiniec. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Impreza w nowym miejscu przyciągnęła tłumy.

W tegorocznej alternatywnej zabawie uczestniczyły tysiące częstochowian (i nie tylko). Na wszystkich, którzy przybyli do parku Lisiniec czekały dwa dni pełne atrakcji: muzycznych, teatralnych, a nawet gastronomicznych.

W sobotę na dużej scenie wystąpiły największe gwiazdy polskiej sceny niezależnej: legendarna grupa KULT, będący na topie Ørganek, kolektyw Jazzombie oraz muzyczne nadzieje - Daria Zawiałow i Meek, oh why? Koncert zakończyło afterparty pod chmurką. W niedzielę odbył się teatralny piknik, podczas którego można było wziąć udział w różnego rodzaju zabawach, warsztatach i animacjach przygotowanych przez Stowarzyszenia "Przybij piątkę" i Yawa, A kuku Bębny Częstochowa, Tęczówka Studio. W teatralnych spektaklach wystąpili aktorzy teatrów Barnaby, Kalejdoskop, HoM i Teatru 3,5. Wspólną zabawę zakończyło kupałowe widowisko "Czarcia Noc" przygotowane przez Stowarzyszenie Cz-ART. Muzycznego klimatu dopełniły dj-skie sety w wykonaniu Kacpra Kapsy i Grzegorza Bojanka. Przez cały czas, na wszystkich uczestników czekały również food-trucki oferujące, zgodnie z charakterem imprezy, alternatywne menu.

 

kg
facebook
pogoda