16.07
Sylwia Ślęzak na podium Młodzieżowych Mistrzostw Polski

Lekkoatleci CKS Budowlani startowali w ostatnim czasie w dwóch imprezach rangi młodzieżowych mistrzostw Polski.

Częstochowscy lekkoatleci w wieku 20-22 lat rywalizowali o medale w Suwałkach. W tych zawodach doskonale zaprezentowała się Sylwia Ślęzak, która w biegu na dystansie 3000 m z przeszkodami zdobyła brązowy medal. W drugim dniu rywalizacji w biegu na dystansie 5000 m była piąta z wynikiem 17:38,10. Tuż za podium w pchnięciu kulą uplasowała się Ewa Mirek. Reprezentantka Budowlanych ustanowiła rekord życiowy 13,38 m, ale do podium zabrakło kilkunastu centymetrów. W rzucie dyskiem zajęła 9. lokatę z wynikiem 33,98 m. W rzucie młotem Adrianna Jońska wywalczyła 13. pozycję z wynikiem 49,90 m.

Z kolei juniorzy (18-19 lat ) rywalizowali o medale mistrzostw Polski w Toruniu.W chodzie na dystansie 10 km miejsce tuż za podium zajęła Katarzyna Krupka. - Występ Kasi należy jednak uznać za bardzo udany, gdyż na mistrzostwa przyjechała z 10 wynikiem, a w Toruniu pobiła swój rekord życiowy o ponad minutę, tracąc do pozycji medalowej zaledwie 21 sekund - mówi Czesław Lamch, prezes CKS Budowlani.

W skoku wzwyż Marek Jaworski był siódmy z wynikiem 195 cm. Startujący w tej samej konkurencji Paweł Świąć uplasował się na 12. pozycji, uzyskując 188 cm. Sztafeta męska w składzie Paweł Świąć, Aleksander Turek, Tomasz Turski, Marek Jaworski z wynikiem 44,57 s zajęła. 13 pozycję. W rywalizacji dziewcząt Klaudia Lis w skoku wzwyż uzyskała 150 cm,  co w końcowej klasyfikacji dało jej 14 pozycję. W biegu na 400 m startowali Tomasz Turski oraz Aleksander Turek, zajmując odpowiednio 20. i 23. lokatę.