http://zycieczestochowy.pl/gfx/cam/cam1.jpg
http://zycieczestochowy.pl/gfx/photos/banner_990/GJ__zycieczestochow_1000x70.png
11.08
Gościli dzieci i młodzież z Białorusi
http://zycieczestochowy.pl/gfx/photos/offer_69427/goscili-dzieci-i-mlodziez-z-bialorusi_1_676364342084916.jpg

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie zorganizował zajęcia dla dzieci i młodzieży polonijnej z Białorusi oraz parafii z Przyrowa i Kłobucka.

 

W zajęciach wzięło udział około 80 osób. - Grupa ta odbywa kolonie organizowane przez księdza Tomasza Kośnego z Parafii w Przyrowie, który od dawna charytatywnie współpracuje ze mną oraz naszym klubem - mówi st. sierż. Kamil Sowiński, prezes KHDK. - Wspólnie z Wydziałem Prewencji KMP w Częstochowie, przygotowaliśmy dla dzieciaków moc atrakcji na Stadninie Koni TKF Pegaz w Częstochowie. Mogły one zobaczyć pokaz koni służbowych, które na co dzień pracują w Zespole Konnym KMP Częstochowa. Jeździec sierż. Maciej Połcik opowiedział o codziennych obowiązkach oraz przedstawił krótki pokaz jazdy konnej relacjonuje st. sierż Kamil Sowiński. Na tym jednak nie koniec atrakcji. Goście mieli okazję przejechać się specjalną bryczką zwiedzając piękne zakątki okolic Mirowa. - Ogromnym zainteresowaniem cieszył się też pokaz radiowozu służbowego oraz stroju służbowego "PZ" - dodaje. Spotkanie zakończyło wspólne biesiadowanie przy ognisku.

Dla większości dzieci z Białorusi była to pierwsza wizyta w Polsce i prawdopodobnie jednak z nielicznych okazji na prawdziwe wakacje. - Chcieliśmy więc stanąc na wysokości zadania by choć odrobinę umilić gościom ich wakacyjny czas. Największą nagrodą dla nas są ich szczere uśmiechy i radość w oczach oraz nadzieja, że w przyszłości będą pomnażać to dobro - podsumowuje st. sierż. Kamil Sowiński.

 

kg
facebook
pogoda