http://zycieczestochowy.pl/gfx/cam/cam1.jpg
http://zycieczestochowy.pl/gfx/photos/banner_978/GJ_ZycieCzestochow_1000x70.png
05.06
Dróżniczka na ławie oskarżonych
http://zycieczestochowy.pl/gfx/photos/offer_68579/drozniczka-na-lawie-oskarzonych_1_557753900145704.jpg

Do Sądu Rejonowego w Częstochowie trafił akt oskarżenia przeciwko dróżniczce. 50-letniej Krystynie C. zarzucono nieumyślne sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

W toku śledztwa ustalono, że 31 maja 2016 roku Krystyna C. pełniła obowiązki dróżniczki na przejeździe kolejowym w Częstochowie przy ul. Kiedrzyńskiej. Około godz.18.45 do przejazdu zbliżał się od stacji Częstochowa-Główna pociąg pasażerski relacji Częstochowa-Łódź Kaliska. Pomimo przekazania jej informacji o przejeździe pociągu, dróżniczka nie zamknęła rogatek przejazdu. W wyniku tego doszło do zderzenia pociągu z przejeżdżającym przez przejazd samochodem osobowym marki Renault Laguna, który został odrzucony na pobocze. Na skutek wypadku kierująca samochodem 51-letnia kobieta odniosła obrażenia ciała w postaci złamania żeber i odmy płucnej oraz została przewieziona do szpitala.

- W śledztwie prokurator przedstawił Krystynie C. zarzut nieumyślnego sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, która zagrażała życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach i spowodowania wypadku drogowego. Przesłuchana w charakterze podejrzanego Krystyna C. przyznała się do zarzucanego jej przestępstwa i wyjaśniła, że nie zamknęła rogatek, gdyż przed przejazdem pociągu wyszła do toalety, myśląc, iż zdąży wrócić i zamknąć rogatki - mówi Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Prokurator zastosował wobec Krystyny C. środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zawieszenia w wykonywaniu zawodu dróżnika kolejowego.

Krystyna C. nie była w przeszłości karana.Zarzucane oskarżonej przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 3 lat.

mag, zdj. arc
facebook
pogoda