http://zycieczestochowy.pl/gfx/cam/cam1.jpg
http://zycieczestochowy.pl/gfx/photos/banner_978/GJ_ZycieCzestochow_1000x70.png
18.04
Korzystasz z internetu? Musisz się z tego wyspowiadać
http://zycieczestochowy.pl/gfx/photos/offer_64688/korzystasz-z-internetu-musisz-sie-z-tego-wyspowiadac_1_378890288101538.jpeg

W internecie krąży lista nowych grzechów ciężkich. Niektóre z pozycji mogą bardzo zaskoczyć. Dostosowana jest ona do współczesnych realiów i obejmuje sferę, o której do tej pory mówiło się niewiele lub wcale. Chodzi m.in. o korzystanie z internetu.

 

Choć lista nie jest oficjalnym dokumentem Kościoła, zdążyła wzbudzić ogromne oburzenie. W spisie nowych grzechów znalazło się hejtowanie w internecie i wirtualne oszustwa. W dobie globalizacji to częste przewinienia. Wielu użytkowników internetu wyraża swoje niezadowolenie w sposób ostry i często obraźliwy. Takie zachowanie trzeba będzie odpokutować. Korzystając z internetu można popełnić także wiele innych grzechów. Zalicza się do nich na przykład oglądanie zdjęć i filmów pornograficznych. Poza internetem narazić można się m.in. zatruwaniem środowiska, zabiegami in vitro lub samym popieraniem tego typu zabiegów, mobbingiem czy produkcją niezdrowej żywności.

pn, zdj. arc
facebook
pogoda