http://zycieczestochowy.pl/gfx/cam/cam1.jpg
http://zycieczestochowy.pl/gfx/photos/banner_978/GJ_ZycieCzestochow_1000x70.png
27.03
Kultowa "Frytka"
http://zycieczestochowy.pl/gfx/photos/offer_64485/kultowa-frytka_1_195569758114519.jpg

W tym roku częstochowska "Frytka" opuszcza ul. Piłsudskiego i przenosi się na Lisiniec. Jedną z gwiazd czerwcowego festiwalu będzie grupa KULT.

Na ulicy Piłsudskiego planowana jest budowa nowoczesnego centrum przesiadkowego. Organizatorzy "Frytki Off" postanowili - mimo wielu wątpliwości - od razu przenieść festiwal w inne miejsce. - Chcemy uspokoić – wszystko, co dzieje się wokół festiwalu podyktowane jest jego dobrem. Zaufajcie nam i dajcie szansę. Liczymy na wasze przywiązanie i entuzjazm. Kochamy ten festiwal równie mocno, jak wy - zaznaczają. W tym roku więc "Frytka" odjedzie więc z ulicy Piłsudskiego i przeniesie się na Lisiniec.

Frytkowe koncerty planowane są na sobotę 24 czerwca. Już wiadomo, że o godzinie 22.30 wystąpi Kult - zespół Kazika Staszewskiego, który od lat cieszy się ogromną popularnością, ostatni koncert zagrał w Częstochowie w 2013 r. Każdy jego występ w naszym mieście zawsze miał dobrą frekwencję.

Polscy słuchacze znają doskonale ponad 30 utworów KULT-u ze wszystkich list przebojów np."Piosenka młodych wioślarzy", "Do Ani", "Krew Boga", "Polska", "Parada wspomnień", "Rząd oficjalny", "Baranek", "Kochaj mnie, a będę twoją", "Gdy nie ma dzieci" i inne. W sumie Kult zagrał do tej pory ponad 3000 koncertów. Występował 8-krotnie w Jarocinie i wszystkich innych festiwalach oraz przeglądach w Polsce. Muzycy gościli też na koncertach w Brazylii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemczech, Czechach, Szwecji, Stanach Zjednoczonych.

Ich koncerty to ponad 2-godzinne spektakle. Niekwestionowanym liderem zespołu jest Kazik Staszewski, którego działalność zespołowa jak i solowa charakteryzuje się nie tylko sukcesami pod względem artystycznym ale i komercyjnym.

 

kg
facebook
pogoda