http://zycieczestochowy.pl/gfx/cam/cam1.jpg
http://zycieczestochowy.pl/gfx/photos/banner_978/GJ_ZycieCzestochow_1000x70.png
01.04
Legendarna hala Polonia będzie zrównana z ziemią!
http://zycieczestochowy.pl/gfx/photos/offer_64534/legendarna-hala-polonia-bedzie-zrownana-z-ziemia_1_772499638142137.jpeg

Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że przy ulicy Dekabrystów 45 powstanie aquapark. Lokalizacja obiektu sportowo-rekreacyjnego wzbudziła wiele kontrowersji - co rusz słychać było głosy, że jest tam zdecydowanie za mało miejsca. Magistrat przyznał rację mieszkańcom i zdecydował o zwiększeniu terenu, na którym powstanie basen. Niestety, coś kosztem czegoś. 1 września legendarna hala Polonia ma zostać zrównana z ziemią!

Przypomnijmy, inwestycja miała polegać na rozbudowie istniejącej pływali letniej o budynek  z basenami krytymi wraz z przebudową istniejących dróg oraz budową parkingów. Nowy obiekt miał powstać w południowej części działki od strony  ulicy  Dekabrystów i zająć część terenów zielonych wykorzystywanych obecnie jako  plaża,  plac zabaw dla dzieci oraz boisko do plażowej piłki nożnej i siatkowej. Lokalizacja obiektu wzbudziła wiele kontrowersji. - Gdzie oni tam chcą cokolwiek zmieścić? Robią ten aquapark, żeby tylko zrobić. Nie dość, że sam basen będzie mikroskopijny to nawet nie będzie, gdzie zaparkować - komentowali mieszkańcy. Magistrat wsłuchał się w ich głosy i postanowił zmienić pierwotną koncepcję. Teren, na którym powstanie basen, zostanie powiększony. - Przeanalizowaliśmy projekt i doszliśmy do wniosku, że Częstochowa zasługuje na aquapark z prawdziwego zdarzenia. Koncepcja została zatem zmieniona. Dzięki temu będziemy mieć kilka basenów zewnętrznych i wewnętrznych, do tego rozbudowaną strefę saun i jacuzzi, wodną ścianę wspinaczkowa, rwącą rzekę, gejzery i kilkanaście różnego rodzaju zjeżdżalni. Obiekt będzie oczywiście całoroczny - nawet baseny zewnętrzne będą do dyspozycji również zimą. Do tego powstanie parking na kilkaset miejsc - wylicza magistrat. Pozostaje tylko jedno nurtujące pytanie - gdzie się to wszystko zmieści? - Tutaj mieliśmy wybór - między parkiem znajdującym się po prawej stronie, a placem na którym jest hala Polonia. Z uwagi na ciągłą wycinkę drzew i brak zieleni w mieście, zdecydowaliśmy się na to drugie rozwiązanie. 1 września rozpoczną się prace związane z wyburzeniem hali Polonia. Miejsce to lata świetności ma już za sobą, większość wydarzeń przeniesiona została do Hali Sportowej przy ulicy Żużlowej. Uważamy, że było to najlepsze z możliwych rozwiązań - podkreśla magistrat. Zdania tego nie podzielają mieszkańcy Tysiąclecia. - To miejsce to przecież legenda! To tutaj swoje boje toczył AZS, to tutaj odbywały się liczne koncerty. Dla wielu szkół to jedyne miejsce, gdzie można zorganizować studniówkę! Nie godzimy się na propozycję urzędu. Będziemy protestować i bronić budynku! Jak będzie trzeba przykujemy się do niego! - twierdzą mieszkańcy. - To nie jest żadna propozycja. Decyzja już zapadła i nie ma od niej odwołania - kwituje magistrat.

kg
facebook
pogoda