http://zycieczestochowy.pl/gfx/cam/cam1.jpg
http://zycieczestochowy.pl/gfx/photos/banner_978/GJ_ZycieCzestochow_1000x70.png
06.04
Martwy wąż na brzegu Warty
http://zycieczestochowy.pl/gfx/photos/offer_64595/martwy-waz-na-brzegu-warty_1_1847650642130228.jpg

W czasie gaszenia pożaru traw nad Wartą - w okolicy ulicy Gilowej - strażacy natrafili na martwego węża, prawdopodobnie boa dusiciela. Poinformowane o odkryciu Centrum Zarządzania Kryzysowego poprosiło o odłowienie niecodziennego znaleziska firmę PBI, która zajmuje się utylizacją wszelkich odpadów niebezpiecznych.

- Marty wąż miał około 1,80 metrów długości - mówi Artur Marszałek, koordynator z PBI. - Ale nie jest on naszym rekordzistą. W listopadzie ubiegłego roku "wyłowyliśmy" na Mirowie ponad 2,5 metrowego osobnika.

Jak wynika z relacji pracowników firmy PBI, wąż nie posiadał obrażeń zewnętrznych, nie był w stanie rozkładu, wyglądał na najedzonego. - Początkowo myśleliśmy, że to pyton siatkowy. Jednak po rozmowach z osobami znającymi się na gadach, okazało się, że znaleziony wąż to prawdopodobnie boa dusiciel. Ostatecznym rozstrzygnięciem do jakiego gatunku zaliczał się gad, zajmą się odpowiednie służby - wyjąśniają. Wąż albo uciekł, albo też właściciel chcąc się go pozbyć, wypuścił go nie bacząc na zagrożenie, jakie może stwarzać.

df, zdj. PBI
facebook
pogoda