http://zycieczestochowy.pl/gfx/cam/cam1.jpg
http://zycieczestochowy.pl/gfx/photos/banner_978/GJ_formaty_zycieczestochow_1000x70.png
17.05
O.S.T.R na juwenaliach Politechniki
http://zycieczestochowy.pl/gfx/photos/offer_64955/ostr-na-juwenaliach-politechniki_1_1903971461141027.JPG

Studenci Politechniki Częstochowskiej rozpoczynają swoje święto. W środę, 17 maja, ruszyła najbardziej wyczekiwana impreza w ciągu roku akademickiego. Miejscem juwenaliów organizowanych przez Samorząd Studencki Politechniki Częstochowskiej będzie plac między Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Informatyki a Wydziałem Zarządzania.

 

Festiwal kultury studenckiej Politechniki Częstochowskiej tradycyjnie zainauguruje uroczysty korowód, z którym wiąże się konkurs na najlepsze przebranie oraz platformę. Nie zabraknie także oprawy muzycznej w postaci przeglądu zespołów muzycznych, wokalistów studiujących w naszym mieście pt. "Symfonia PCz". W pierwszy dzień juwenaliów atrakcją specjalną będzie również grill z rektorem uczelni, Norbertem Szczygiolem.

Juwenaliowy czwartek (18.05) rozpocznie się o 13:00 Olimpiadą Szalonego Komputerowca. Będzie to jednak dzień, w którym będzie królowała muzyka. Niepowtarzalny klimat zapewnią koncerty gwiazd. Około godziny 17.00 wystąpi zespół Strojnowy, wykonujący utwory w gatunku reggae. Następnie o 19.00 wydarzenie uświetni koncert częstochowskiego rapera Sariusa. Absolutną gwiazdą wieczoru będzie raper O.S.T.R, którego występ rozpocznie się około godziny 21. Czwartek zakończy się balem studenckim w klubie Politechnik.

Piątek (19.05) będzie dniem sportu, a zmagania zaczną się już o godzinie 11.00 Turniejem Mugolskiego Quidditcha rodem z Harry’ego Pottera. Równolegle odbędą się jeszcze dwa inne sportowe wydarzenia: od 14:00 Turniej w Piłkarzyki, a od 15:00 Ruska Przebieżka. Po sportowych emocjach, około 17:30, imprezę swoim występem uświetnią dwa zwycięskie zespoły z "Symfonii PCz". Około godziny 19.00 na juwenaliowej scenie zagra Cheap Tobacco, krakowska grupa muzyczna tworząca muzykę z gatunków pop, blues i rock. Idealnym podsumowaniem tegorocznych juwenaliów będzie koncert zespołu Łąki Łan, który wystąpi o godzinie 21:00. 

kg, zdj. kg
facebook
pogoda