http://zycieczestochowy.pl/gfx/cam/cam1.jpg
http://zycieczestochowy.pl/gfx/photos/banner_978/GJ_ZycieCzestochow_1000x70.png
28.03
Powstanie kolejny czterogwiazdkowy hotel?
http://zycieczestochowy.pl/gfx/photos/offer_64501/powstanie-kolejny-czterogwiazdkowy-hotel_1_1688010219135044.JPG

Miejscy radni wyrazili zgodę na sprzedaż działki u zbiegu ulic Popiełuszki i III alei NMP. W tym miejscu miałby powstać czterogwiazdkowy hotel jednej z czołowych międzynarodowych sieci hotelarskich.

 

- Jednak z sieci hotelarskich jest zainteresowana inwestycją w Częstochowie. Wystąpiliśmy o wydanie warunków zabudowy. Wszystko procedowane jest też przez konserwatora zabytków - mówi Piotr Biliński, reprezentujący firmę BB Capital Group działającą na rynku nieruchomość i współpracującą z czołowymi sieciami hotelarskimi na świecie.

Czterogwiazdkowy obiekt swoją kubaturą ma być zbliżony do budynku hotelu Mercure. - Hotel o powierzchni 6 tysięcy metrów kwadratowych ma mieć 30 metrów wysokości. Docelowo ma powstać w nim około 120 pokoi. Jest to minimum, które daje możliwość prawidłowego funkcjonowania tego typu obiektu w tym miejscu. Na dole będzie zlokalizowana restauracja. Na pierwszym piętrze natomiast spora część konferencyjna - wylicza  Adam Walczak, właściciel biura projektowego AGK Architekci, które ma wykonać projekt. Dopełnieniem całej zabudowy będzie obiekt biurowy o powierzchni ok. 2500 tysięcy metrów kwadratowych. Będzie to więc kameralny obiekt z wysokością dostosowaną do wysokości pierzei alei NMP. Wysokość samego budynku hotelowego ma być porównywalna do Mercurego. Obiekty będą się jednak różniły nie tylko wyglądem, ale i architekturą. Na całej powierzchni działki powstanie jednopoziomowy parking podziemny. Orientacyjna liczba miejsc to 60 miejsc -podsumowuje Adam Walczak.

W hotelu pracę miałoby znaleźć około 60-70 osób. 

kg, zdj. arc
facebook
pogoda