http://zycieczestochowy.pl/gfx/cam/cam1.jpg
http://zycieczestochowy.pl/gfx/photos/banner_990/GJ__zycieczestochow_1000x70.png
18.05
Sukcesy policyjnych biegaczy z Kłobucka
http://zycieczestochowy.pl/gfx/photos/offer_64962/sukcesy-policyjnych-biegaczy-z-klobucka_1_1830789050143048.jpg

Kłobuccy stróże prawa z sukcesami reprezentują jednostkę w różnych zawodach biegowych. W III Wojewódzkich Mistrzostwach Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego nadkom. Mariusz Palacz zajął wysokie, 4 miejsce w kategorii mężczyzn powyżej 40 lat. Kilka dni wcześniej asp. Mariusz Gawlik wygrał 8 Biathlon Wiosenny Śląskiej IPA.


2 maja minęła 25 rocznica tragicznej śmierci st. sierż. Marka Sienickiego, który służył w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu. Zginął na służbie, zastrzelony przez bandytów. Co roku, w rocznicę jego śmierci policjanci składają kwiaty i pełnią wartę honorową pod pamiątkowym obeliskiem.

Od dwóch lat pamięć naszego kolegi czcimy szczególnie - wojewódzkimi mistrzostwami w biegu przełajowym. Organizatorem zawodów jest Komenda Miejska Policji w Bytomiu, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, bytomski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz NSZZP. W zabezpieczeniu imprezy sportowej pomagali bytomscy strażacy, strażnicy miejscy oraz medycy.

Zawody odbyły się 10 maja w Dolomitach Sportowej Dolinie w Bytomiu przy ul. Blachówka. Wystartowało aż 256 biegaczy, w tym 201 funkcjonariuszy reprezentujących służby mundurowe z województwa śląskiego oraz 55 cywilów.

Komendę Powiatową Policji w Kłobucku reprezentowali: nadkomisarz Mariusz Palacz, aspirant sztabowy Tomasz Parkitny i aspirant Mariusz Gawlik.

Trasa dla kobiet i mężczyzn wynosiła około 9 km, poprowadzona została drogami gruntowymi, w tym przez rezerwat przyrody Segiet. Zwycięzcy zawodów otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy. Dla każdego kto ukończy bieg, przewidziano pamiątkowy medal.

Reprezentujący kłobucką komendę nadkom. Mariusz Palacz zajął wysokie, 4 miejsce w kategorii mężczyzn powyżej 40 lat (3 miejsce wśród policjantów).

Artystyczną oprawę imprezy zapewniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Wyniki zawodów znajdują się na stronie http://www.zmierzymyczas.pl/wyniki.html


Kilka dni wcześniej asp. Mariusz Gawlik i nadkom. Mariusz Palacz wzięli udział w 8 Biathlonie Wiosennym Śląskiej IPA. Wymagające zawody odbywały się na terenie Ośrodka Harcerskiego w Parku Śląskim w Chorzowie. Uczestnicy biathlonu biegli trzy około 1500 metrowe rundy z przeszkodami, wykonywali strzelania z broni, robili pompki, pchali kulą, skakali w dal z miejsca oraz rzucali atrapą granatu do celu. W kategorii wiekowej powyżej 35 lat, wygrał asp. Mariusz Gawlik.

kg, zdj. KPP Kłobuck
facebook
pogoda