01.06
Tomasz Góra najlepszy na Mistrzostwach Polski w taekwondo

Tomasz Góra z Częstochowskiej Akademii Taekwon-do wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski, które odbywały się 27 i 28 maja w Ciechanowie. Na podium stawali również jego klubowi koledzy.

- Tomek w dobrym stylu pokonała weterana wielu systemów walki Łukasza Kubiaka, a w finale po nerwowej drugiej rundzie zwyciężył Kamila Chłąda z Radzynia Podlaskiego - mówi Jacek Wąsik z CzAT w Częstochowie.

Drugi z zawodników Kamil Klimaszewski po trzech zwycięskich walkach w kategorii do 70 kg zmierzył się w finale z Maciejem Żukiem z Legnicy. Ostatecznie musiał zadowolił się tytułem wicemistrza Polski. Z kolei Maciej Smoląg w testach siły został drugim wicemistrzem Polski juniorów.