AZS i Norwid powalczą o punty na wyjazdach

13.10.2017

W najbliższą sobotę, 14 października dwie częstochowskie drużyny siatkarskie powalczą na wyjazdach o pierwszoligowe punkty.

Częstochowski AZS, który po dwóch kolejkach ma na swoim koncie trzy punkty i zajmuje szóste miejsce, zmierzy się z liderem KPS-em Siedlce. Sobotni rywal akademików bez straty seta pokonał Lechię Tomaszów Mazowiecki oraz z Olimpię Sulęcin.

Drużyna Krzysztofa Stelmacha rozpoczęła sezon od zwycięstwa przed własną publicznością z SMS-em PZPS Spała. W 2. kolejce częstochowianie ulegli natomiast w Suwałkach 0:3 Ślepskowi.

Dwie wygrane mają na swoim koncie siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa. Zespół Radosława Panasa pokonał w stosunku 3:1 Stal Nysę oraz TSV Sanok. W sobotę częstochowianie zagrają z obecnie ósmym w tabeli MKS-em Aqua Zdrój Wałbrzych. W meczu inauguracyjnym rywal Norwida pokonał w pięciu setach AZS AGH Kraków, a następnie przegrał 1:3 z Krispolem Września.