07.11.2017

Będą mieć nowy samochód

Ochotnicza Straż Pożarna w Żurawiu będzie mieć fabrycznie nowy średni samochód pożarniczy. Jego wartość to przeszło 700 tysięcy złotych.

W wyniku przeprowadzonego na przełomie września i października postępowania o udzielenie zamówienia publicznego został wybrany wykonawca, który dostarczy jednostce OSP Żuraw samochód pożarniczy marki VOLVO FL z napędem 4×4. Koszt jego zakupu to 769 119,00 zł, z czego 500 000,00 zł stanowi uzyskana dotacja z Krajowego Sytemu Ratowniczo – Gaśniczego. Dotacja ta została pozyskana dzięki staraniom członków zarządu OSP Żuraw. Gmina Janów w ramach środków własnych pokryje pozostałą cześć wydatku. Ich znaczna cześć może być sfinansowana z dotacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020. Obecnie trwa ocena merytoryczna wniosku (planowane ogłoszenie wyników – listopad 2017r.).

Na podstawie podpisanej umowy, strażacy ochotnicy do 15 grudnia powinni otrzymać nowy samochód, który w pełni ma być przygotowany do świadczenia usług ratowniczo – gaśniczych. Jego dostawcą będzie Przedsiębiorstwo Specjalistyczne „bocar” spółka z o.o. z Korwinowa.

  • kg
  • zdj. UG Janów

Sprawdź, co Cię czeka w 2018 roku!

Trzy ostatnie cyfry w Twoim telefonie, zdradzą co będzie się działo w 2018 roku. Sprawdź koniecznie!

Jeżeli cyfry się pokrywają, zwróć uwagę zarówno na pierwszą, jak i drugą wróżbę.

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Chat

Rozmowa online z gośćmi w naszej redakcji.

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Najnowsze artykuły