11.01.2017

Będą walczyć o bezpieczne przejście

Wójt Gminy Poczesna, samorządowcy oraz mieszkańcy od wielu lat bezskutecznie starają się, aby na przejściu dla pieszych powstała sygnalizacja świetlna lub bezpieczna kładka. Społeczność lokalna oraz wójt kilkakrotnie zwracała się z prośbą do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach, w Warszawie, do posłów na Sejm RP, Premier Rządu, Ministra Infrastruktury i Budownictwa o skuteczne rozwiązanie powyższego problemu. Niestety bez efektów. Teraz, aby wyrazić swoje rozgoryczenie, wychodzą na ulicę. Będą protestować w piątek, 13 września, między godziną 17.00 a 17.30 przy przejściu na drodze DK1 w miejscowości Wrzosowa.

  • kg

Wybieramy Miss i Mister studniówki! W pierwszym etapie szkoły wyłoniły kandydatki i kandydatów do rywalizacji. Teraz wszystko leży w rękach internautów. To od nich zależy, do kogo powędrują tytuły królowej i króla częstochowskich studniówek.

Walka o głosy zakończy się 30 marca. Zachęcamy do zabawy!

Wybieramy Miss i Mister studniówki!

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły