02.01.2018

Bezpieczna droga do szkoły

Policjanci z Kłobucka, wspólnie z nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłobucku i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Częstochowie, zorganizowali kolejną edycję gminnego konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem przedsięwzięcia było promowanie bezpiecznych zachowań wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego, a w szczególności zasady “Widoczny – bezpieczny”.

W Szkole Podstawowej nr 1 w Kłobucku odbyła się kolejna edycja gminnego konkursu z wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, skierowany do uczniów klas II i III szkół podstawowych. W konkursie wzięli udział przedstawiciele 9 szkół z terenu gminy Kłobuck. Dzieci rozwiązywały test składający się z pytań, rebusów i łamigłówek. Poziom wiedzy był wyrównany i jak zwykle plasował się na bardzo wysokim poziomie.

Na zakończenie, zgodnie z założeniami kampanii „Świeć przykładem” wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali odblaskowe elementy. Jednocześnie policjanci prowadzący konkurs po raz kolejny przypominali i wyjaśniali, dlaczego warto nosić je zawsze na sobie.

  • kg
  • zdj. KPP Kłobuck
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły