24.12.2017

Blisko dwumiesięczna zbiórka krwi

Policyjny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy KMP w Częstochowie był współorganizatorem akcji ,,Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”. Trwająca blisko dwa miesiące inicjatywa objęła swoim zasięgiem cały teren powiatu częstochowskiego.

– Trwająca od 23 października do 15 grudnia akcja ma na celu między innymi propagowanie w niesieniu pomocy poprzez łagodzenie deficytu krwi w bankach krwi i placówkach służby zdrowia oraz wzmocnienie pozytywnego wizerunku funkcjonariuszy publicznych – podkreśla st. sierż. Kamil Sowiński, prezes policyjnego klubu honorowych dawców krwi. – Dodatkowo w tym roku nasz klub przy okazji udziału w akcji, zorganizował zbiórkę czekolad oraz produktów dla potrzebujących dzieciaków. Przy okazji przekazania upominków na pewno odbędzie się również prelekcja prewencyjna wraz ze specjalnym pokazem zorganizowanym przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji KMP w Częstochowie – zaznacza st. sierż. Kamil Sowiński.

Warto zaznaczyć, że klubowicze nie tylko dzielnie oddają krew dla osób potrzebujących, ale często biorą udział w innych akcjach charytatywnych. – Ostatnio nasza klubowiczka Monika Zając- Sowińska oddała swoje piękne długie włosy dla fundacji Rak’n’Roll, które zostaną wykorzystane na peruki dla osób chorujących na raka. Wielu z naszych klubowiczów uczestniczyło w akcji #TakDlaMisi, która ma na celu zebranie maskotek i pieniędzy dla potrzebujących dzieci. Poza tym startujemy w zwodach sportowych, podczas których staram się propagować nie tylko zdrowy styl życia, ale również nasze idee. To tylko kilka z naszych inicjatyw – wylicza st. sierż. Kamil Sowiński.

Więcej o działalności klubu można dowiedzieć się z profilu HDK PCK KMP Częstochowa na Facebooku.

 

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły