28.09.2017

Bomba w kłobuckiej szkole

Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące podłożenia bomby w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku. Dyrektor placówki zarządził ewakuację, a na miejsce skierowano służby ratownicze, w tym policjantów z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego oraz przewodnika z psem przeszkolonym do wykrywania materiałów wybuchowych. Tak w skrócie wyglądał przebieg przeprowadzonego ćwiczenia, w którym brali udział policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.
Kłobuccy mundurowi wzięli udział w ćwiczeniach, które odbyły się w różnych miejscach na terenie powiatu. Ćwiczenia prowadzone w Kłobucku rozpoczęły się od anonimowego zgłoszenia dotyczącego podłożenia bomby w Zespole Szkół nr 3. Dyrektor tej placówki powiadomił służby ratownicze oraz zarządził ewakuację wszystkich uczniów i pracowników szkoły znajdujących się na zagrożonym terenie. Po kilku minutach od zgłoszenia do szkoły przybyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku, w tym stróże prawa z grupy rozpoznania minersko – pirotechnicznego. Na miejsce skierowano również przewodnika z psem przeszkolonym do wykrywania materiałów wybuchowych z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Następnie mundurowi dokładnie sprawdzili budynek oraz teren przy szkole. Ładunku wybuchowego nie znaleziono, a zgłoszenie okazało się nieprawdziwe. Realizowane ćwiczenia są jednym z elementów doskonalenia systemu reagowania i koordynowania działania służb ratowniczych w sytuacjach zagrożenia. Działania pozwoliły sprawdzić możliwości mobilizacyjne oraz  współpracę policji z innymi służbami ratowniczymi.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły