11.10.2017

Certyfikaty dla Olsztyna

Cztery certyfikaty Częstochowskiej Organizacji Turystycznej otrzymała Gmina Olsztyn podczas gali z okazji Światowego Dnia Turystyki.

 

W kategorii „Produkt turystyczny”, Gminie Olsztyn przyznano certyfikaty za Festiwal Sztuki i Wina oraz za Chatę na zakolu ,,Wójtówkę”. W kategorii „Potrawa regionalna” certyfikat uzyskał placek leśny oraz duszonka z grzybów z Baru Leśnego.

Festiwal Sztuki i Wina w Olsztynie to jedyna tego typu impreza na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, skierowana na promocję kultury winobrania, sztuki i produktów regionalnych. Gmina Olsztyn i Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zorganizowały dotychczas dwie edycje wydarzenia. Festiwal na stałe wpisał się w kalendarium Gminy Olsztyn i jego kontynuację planuje się również w przyszłych latach. Impreza organizowana jest w przedostatni weekend lipca.

Chata na zakolu ,,Wójtówka” to jeden z najstarszych drewnianych domów w Olsztynie, powstała na przełomie XIX i XX wieku. Para mieszkańców Olsztyna, Joanna Rysińska i lokalny artysta, Stanisław Brzezina Kałkus odrestaurowała budynek należący niegdyś do dziadka pani Joanny.

Placek leśny to potrawa bazująca na tradycyjnym placku ziemniaczanym z sosem mięsno – grzybowym. Duszonka z grzybów to danie w całości składające się z grzybów zbieranych w okolicznych lasach. Szef kuchni dodaje borowiki, podgrzybki, kurki i maślaki. Bar Leśny istnieje od 2012 r., został rozbudowany  w 2015 r. Właściciel i zarazem szef kuchni, Jacek Rakowski jest laureatem wielu konkursów kulinarnych.

  • kg
  • zdj. UG Olsztyn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły