22.08.2017

Chcieli rozładować emocje…

Lublinieccy policjanci zatrzymali nastolatków, którzy wybijali szyby w budynkach w centrum miasta. Pijany wandale tłumaczyli policjantom, że próbowali w ten sposób rozładować emocje. Jeśli właściciele złożą wnioski o ściganie sprawców, młodzi ludzie będą musieli wyjaśnić sędziemu, dlaczego wybrali właśnie taki sposób na uwolnienie energii…

Dyżurny lublinieckiej komendy przyjął zgłoszenie dotyczące dwóch osób, które wybijają szyby w budynkach przy ulicy Sobieskiego w Lublińcu. Na miejsce natychmiast skierowano znajdujące się w pobliżu patrole. Kilka minut później, wandale, którymi okazali się 16-latek z Jawornicy i 17-latek z Lublińca, zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. Obaj byli pijani. Badanie stanu trzeźwości 16-latka wykazało w jego organizmie prawie promil alkoholu, natomiast wynik badania towarzyszącego mu kolegi wykazał ponad pół promila. W rozmowie z policjantami młodzi ludzie oświadczyli, że wybijali szyby ponieważ… chcieli w ten sposób rozładować emocje. Jeśli właściciele nieruchomości zażądają ścigania i ukarania sprawców zniszczeń, chuligani będą musieli wytłumaczyć sędziemu, dlaczego wybrali właśnie taki sposób na pozbycie się energii…

  • kg
  • zdj. KPP Lubliniec

Wybieramy Miss i Mister studniówki! W pierwszym etapie szkoły wyłoniły kandydatki i kandydatów do rywalizacji. Teraz wszystko leży w rękach internautów. To od nich zależy, do kogo powędrują tytuły królowej i króla częstochowskich studniówek.

Walka o głosy zakończy się 30 marca. Zachęcamy do zabawy!

Wybieramy Miss i Mister studniówki!

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły