Chrobry za silny dla Rakowa

16.04.2018

Częstochowski Raków uległ w niedzielę, 15 kwietnia na stadionie przy ul. Limanowskiego 1:3 Chrobremu Głogów.

Już na początku spotkania bramkarz Rakowa Jakub Szumski musiał dwukrotnie interweniować. Pierwsza bramka dla Chrobrego padła w 30. minucie gry. Przemysław Trytko dośrodkował, a nadbiegający Karol Danielak oddał skuteczny strzał. Częstochowianie próbowali doprowadzić do wyrównania. Na bramkę gości strzelał Karol Mondek, ale golkiper Chrobrego nie dał się zaskoczyć. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry dośrodkowanie w pole karne Michała Ilkowa Gołąba wykorzystał Trytko.W drugiej połowie Raków próbował odrobić straty, ale to goście zdobyli kolejną bramkę. W 56. minucie prowadzenie podwyższył Ilków Gołąb. Częstochowianie atakowali, ale nie mogli przebić się przez szczelną obronę drużyny z Głogowa. Honorowego gola udało im się zdobyć w 92. minucie. Najpierw w słupek trafił Artem Rakhamnov, ale dobitka Andrzeja Niewulisa okazała się skuteczna.

RKS Raków Częstochowa – MZKS Chrobry Głogów 1:3 (0:2)

Składy:
RKS Raków: Szumski – Rakhmanov, Niewulis, Łabojko (38. Mesjasz), Mondek (64. Czerkas), Tomalski (80. Wójcik), Figiel, Radwański, Malinowski, Formella, Zachara.

Chrobry Głogów: Janicki – Michalec, Kona, Danielak, Gąsior (72. Borecki), Ilków Gołąb, Trytko (84. Kowalczyk), Bach (88. Nowicki), Stolc, Napolov, Machaj.