14.08.2017

Częstochowianie przywitali pielgrzymów

Niektórzy idą pieszo, inni wybierają rowery, jeszcze inni motocykle. Do Częstochowy przybywają także autokarowe pielgrzymki w celu powitania pod Szczytem Jasnogórskim pieszych pątników ze swojego miasta. Mimo trudów pielgrzymki, uśmiechy nie znikają z twarzy pątników. Dla wszystkich liczy się udział we wspólnej modlitwie i pokonywanie trudności. – Na Jasną Górę dotarły już dziesiątki tysięcy pątników. Liczba pielgrzymów pokazuje, jak bardzo popularne są piesze pielgrzymki w naszym kraju. Choć głównym celem pielgrzymowania jest Jasna Góra, to popularnością cieszą się także inne sanktuaria, jak np. Gietrzwałd, Kalwaria Zebrzydowska czy Licheń – mówi ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. – Oprócz radosnej modlitwy, śpiewu i wspólnoty, pielgrzymka to także podjęcie zmagania fizycznego i walka z własnymi słabościami. Jednak po dojściu do celu okazuje się, że warto było podjąć wyzwanie – zaznacza.

Co ciekawe, w tym roku w mediach społecznościowych trwa akcja #PolskaPielgrzymuje. Pielgrzymi zamieszczają zdjęcia, nagrania i krótkie relacje ze swoich wędrówek, a tym samym umożliwiają choć częściowe doświadczenie pielgrzymowania tym, którzy nie mogą wyruszyć w drogę.

W 2016 r. Na Jasną Górę dotarło 246 pieszych pielgrzymek, w których uczestniczyło 122 tys. osób.

  • kg
  • zdj. kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Chat

Rozmowa online z gośćmi w naszej redakcji.

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Najnowsze artykuły