27.11.2017

Częstochowski Dzień Sportu z siatkarskimi legendami

Targi sportowe, turnieje i mecz towarzyski Legend Polskiej Siatkówki z miejscowym AZS-em – to wszystko działo się w niedzielę, 26 listopada w hali przy ul. Żużlowej podczas 5. Częstochowskiego Dnia Sportu.

W tegorocznej edycji Częstochowskiego Dnia Sportu zaprezentowało się ponad 40 klubów sportowych i stowarzyszeń, instytucji związanych ze sportem, rekreacją, zdrowiem i wszystkimi zagadnieniami mającymi wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne.

– To super inicjatywa i do tego świetne miejsce, bo w tej hali po prostu czuje się sport – twierdzi Maciej Ociepa z Częstochowskiej Akademii Badmintona. –  Można zaprezentować swoje dyscypliny sportowe i zachęcić dzieci młodzież oraz dorosłych, a także zapoznać się z technicznymi nowinkami,  porozmawiać o fizjoterapii.

Jak przekonuje Ociepa zainteresowanie badmintonem w Częstochowie i okolicy jest coraz większe. Trenują nie tylko dzieci, ale również seniorzy. – Dziecko, które idzie do szkoły podstawowej, może zaczynać grę w badmintona. Nie ma też górnych ograniczeń. Znam osoby, które mają ponad 70 lat i grają w badmintona. To pokazuje, że jest to dyscyplina dla każdego.

W trakcie Częstochowskiego Dnia Sportu tradycyjnie nie zabrakło również zawodów sportowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Odbyły się turnieje piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, tenisa stołowego, szachowy, wyciskanie sztangi 50 kg, biegi halowe , pokazy sportowe oraz wykłady tematyczne. Wiceprezydent Częstochowy Jarosław Marszałek wziął udział w turnieju tenisa stołowego, a później oficjalnie otworzył imprezę. – Po raz kolejny potwierdziło się, że to bardzo potrzebna impreza, którą odwiedza mnóstwo młodych ludzi z rodzicami. Świetnie się bawią i rywalizują między sobą – uważa  wiceprezydent Marszałek.

Głównym wydarzeniem był mecz siatkówki pomiędzy Legendami Polskiej Siatkówki a AZS-em Częstochowa. Zespoły zagrały dwa sety do 15. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Na parkiecie pojawili się m.in. Andrzej Stelmach, Grzegorz Szymański, Piotr Gacek, Paweł Tomaszewski, Krzysztof Gierczyński, Marcin Tarka, Robert Szczerbaniuk. Zespół skompletował Marek Fijałkowski, a poprowadził Damian Dacewicz.

–  Cieszę się, że w mieście organizuje się coś takiego, szczególnie dla tych najmłodszych, którzy mogą się tutaj pojawić i jest to ich pierwszy kontakt ze sportem. Potem wystarczy w domu przedyskutować z rodzicami, jaką  rozpocząć dyscyplinę. Najważniejsze, żeby złapać bakcyla – mówi Damian Dacewicz. – My chcieliśmy pokazać jak wygląda siatkówka w dorosłym wykonaniu. Dzieci mogły zasiąść na trybunach i zobaczyć starych mistrzów, którzy przez lata  zdobywali tytuły dla AZS-u Częstochowa.

 

 • KR

Zainteresowanie facebookowym konkursem „Modne dziecko” przerosło nasze oczekiwania. Wybraliśmy 12 zdjęć i zdecydowaliśmy, że to internauci powinni wyłonić najlepszą trójkę, która zostanie nagrodzona.

Zakończenie głosowania: 5.12.2017 - 10:00

Która dziecięca stylizacja jest najlepsza? Głosujcie!

 • zdj. 4 - Oliwier (27%, Razem 730)
 • zdj. 8 - Leon (22%, Razem 600)
 • zdj. 6 - Amelka (15%, Razem 395)
 • zdj. 2 - Sandra (8%, Razem 227)
 • zdj. 12 - Julcia (8%, Razem 213)
 • zdj. 7 - Olivierek (7%, Razem 188)
 • zdj. 1 - Michalinka (3%, Razem 92)
 • zdj. 9 - Julia (3%, Razem 89)
 • zdj. 3 - Zosia (2%, Razem 54)
 • zdj. 11 - Leila (1%, Razem 40)
 • zdj. 10 - Igusia (1%, Razem 24)
 • zdj. 5 - Natalka (1%, Razem 21)
Razem: 2 673

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Chat

Rozmowa online z gośćmi w naszej redakcji.

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Najnowsze artykuły