10.11.2017

Czytały bajki przedszkolakom

Mimo że same jeszcze się uczą, postanowiły pomóc w nauce innym. Uczennice ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi nr 16 odwiedziły maluchy z sąsiedniego przedszkola by czytając im bajki, zainteresować je literaturą i wyrobić w nich nawyk sięgania po książkę.

 

Cztery uczennice – Jowita Urszulak, Ada Ciesielska, Oliwia Wiśniewska, Zuzanna Olasek – odwiedziły maluchy z Miejskiego Przedszkola nr 41. Inicjatorkami akcji były nauczycielki ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi nr 16 – Katarzyna Bartczak i Małgorzata Gwara. – Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” – mówią. – Wspólne czytanie jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia miłe wspomnienia. Dobrze dobrane książki pomagają w rozwijaniu słownictwa, wiedzy i nauczaniu wartości. Cieszy nas, że młodzież ma tego świadomość. Nasze uczennice bardzo entuzjastycznie zareagowały na pomysł wizyty u przedszkolaków przedstawiając własne pomysły na tę akcję – zaznaczają nauczycielki.

Dziewczyny czytały bajki i wierszyki. Pełne humoru opowiastki z zabawnymi przygodami sympatycznych bohaterów zauroczyły przedszkolaków. Kilkudziesięciu osoba grupa słuchała, jak zahipnotyzowana… Ogromne emocje wzbudziły też stroje młodych lektorek, które przebrały się za króliki oraz jednorożce. Okrzyków radości i zachwytu nie było końca. – Dzieci bardzo entuzjastycznie zareagowały na wieść o tym, że będziemy mieć gości – mówi Krystyna Stanik, dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 41. – Mam nadzieję, że taka forma współpracy zagości na stałe w kalendarzu wydarzeń obu placówek – podkreśla. Przedszkolaki nie pozostały dłużne swoim gościom – w podziękowaniu zaprezentowały ostatnio poznane wiersze i piosenki.

  • kg

Sprawdź, co Cię czeka w 2018 roku!

Trzy ostatnie cyfry w Twoim telefonie, zdradzą co będzie się działo w 2018 roku. Sprawdź koniecznie!

Jeżeli cyfry się pokrywają, zwróć uwagę zarówno na pierwszą, jak i drugą wróżbę.

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Chat

Rozmowa online z gośćmi w naszej redakcji.

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Najnowsze artykuły