13.03.2018

Docieplili remizę

Zakończyły się prace termomodernizacyjne związane z dociepleniem budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Małusach Wielkich.

Docieplenie ścian: zachodniej i północnej budynku zostało sfinansowane z budżetu gminy Mstów. Na pozostałe dwie ściany pieniądze przeznaczyli członkowie likwidowanej Wspólnoty Gruntowej w Małusach Wielkich. Zakres prac dociepleniowych obejmował m.in.: gruntowanie ścian, docieplenie styropianem (o gr. 10cm), obróbkę okien i narożników, położenie wyprawy tynkarskiej, demontaż starych obróbek blacharskich, starych rynien i rur spustowych i montaż nowych, montaż podbitki i parapetów blaszanych. Strażacy we własnym zakresie mają jeszcze wykonać kilka prac porządkowych i „kosmetycznych” m.in. podświetlenie napisu, malowanie bram wjazdowych czy montaż szyldu nad wejściem. Z wykonanych prac bardzo zadowolony jest Prezes OSP Małusy Wielkie, Tomasz Łuszczyński. – Jesteśmy bardzo wdzięczni. Teraz budynek wygląda wizytowo, będzie to pamiątka na lata – podkreśla. Warto dodać, że w tym roku w ramach Funduszu Sołeckiego zostanie wymieniona stara drewniana podłoga w środku remizy – tak zdecydowali mieszkańcy Małus Wielkich na zebraniu sołeckim.

  • kg
  • zdj. UG Mstów

Wybieramy Miss i Mister studniówki! W pierwszym etapie szkoły wyłoniły kandydatki i kandydatów do rywalizacji. Teraz wszystko leży w rękach internautów. To od nich zależy, do kogo powędrują tytuły królowej i króla częstochowskich studniówek.

Walka o głosy zakończy się 30 marca. Zachęcamy do zabawy!

Wybieramy Miss i Mister studniówki!

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły