04.09.2017

Dom Dziecka dostanie sprzęt sportowy

Dzięki charytatywnej akcji Fundacji Oshee, podopieczni Domu Dziecka im. J. Korczaka w Kłobucku wkrótce będą mogli cieszyć się z nowego sprzętu sportowego.

Działalność Fundacji OSHEE “Żyj, walcz, zwyciężaj” jest skierowana przede wszystkim na wsparcie tych osób, które chcą prowadzić aktywny tryb życia, ale z różnych powodów nie mają takiej możliwości. Jednym z projektów, realizowanych w ramach fundacji, jest wyposażenie wybranych domów dziecka w sprzęt sportowy wart ok. 250 tysięcy złotych. Co kwartał specjalnie powołana komisja, składająca się z członków Fundacji OSHEE “Żyj, walcz, zwyciężaj” oraz zaproszonych na obrady gości (wybranych spośród osób angażujących się w pomoc na rzecz innych), wyłania domy dziecka, które otrzymają sprzęt do ćwiczeń. Wartość wsparcia, udzielonego wybranym placówkom, uzależniona jest od ich zapotrzebowania, wynikającego m.in.
z rodzaju prowadzonej działalności i liczby dzieci, które znajdują się pod ich opieką.

Ostatnio komisja podjęła decyzję, że wybrany sprzęt sportowy otrzymają Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Nienadowej i Dom Dziecka im.
J. Korczaka w Kłobucku, które zgłosiły swój udział w programie Fundacji OSHEE “Żyj, walcz, zwyciężaj” – “Sprzęt sportowy dla Domów Dziecka”. Ufundowane urządzenia zostaną wkrótce dostarczone i zainstalowane. Ich łączna wartość to okolo 40 tysięcy złotych.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły