26.09.2017

Domowy złodziej

Elektronarzędzia, dokumenty brata, pieniądze i inne przedmioty znacznej wartości padły łupem 22-latka z Myszkowa. Mężczyzna z okradania swoich bliskich uczynił sobie stałe źródło dochodu. Złodziej usłyszał pięć zarzutów. Za popełnione czyny może spędzić w więzieniu 10 lat.

W połowie września myszkowscy policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do jednego z pomieszczeń gospodarczych na terenie Myszkowa. Podejrzenia pokrzywdzonego padły na syna, który na miejscu zdarzenia pozostawił swoje dokumenty. W przeszłości 22-latek notorycznie okradał swoich rodziców, o czym jednak dotąd nie powiadamiali policji. Czara goryczy przelała się, gdy jego młodszy o 2 lata brat odebrał korespondencję zawierającą umowę o spłacie zaciągniętej pożyczki. Wtedy wyszło na jaw, że 22-latek ukradł dowód osobisty swojemu bratu i posłużył się nim jako własnym przy zaciągnięciu pożyczki. Po tym co zrobił, opuścił rodzinny dom i ślad po nim zaginął.

Kryminalni pracujący nad sprawą wpadli na trop sprawcy. Okazało się, że mężczyzna aktualnie przebywa w Jaworzynce. Stróże prawa zatrzymali 22-latka na terenie jednej z tamtejszych firm. Mężczyzna był zaskoczony widokiem policjantów. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych przestępstw. Przyznał się również, że w tym samym czasie, podczas pobytu u swojego kolegi, ukradł mu 400 zł, zegarek i dysk przenośny. Skradzione przedmioty warte ponad 5000 zł śledczy odzyskali w jednym z zawierciańskich lombardów. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Za przestępstwa te może trafić za kraty na najbliższe 10 lat.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły