08.10.2017

Drugie z rzędu zwycięstwo Norwida, AZS bez punktów w Suwałkach

W 2. kolejce I ligi siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa pokonali w sobotę, 7 października w pierwszym meczu przed własną publicznością 3:1 TSV Sanok i po dwóch kolejkach ma komplet punktów w pierwszoligowej tabeli. Z kolei AZS przegrał na wyjeździe w trzech setach ze Ślepskiem Suwałki.

Na inaugurację rozgrywek obie częstochowskie drużyny wygrały swoje meczu. AZS pokonał przed własną publicznością SMS PZPS Spałę, a Exact Systems Norwid ograł w Nysie faworyzowaną Stal.

W sobotę cieszyli się tylko siatkarze Norwida, którzy w pierwszym w tym sezonie meczu we własnej hali pokonali 3:1 TSV Sanok. Częstochowianie mieli tylko problemy w drugiej partii, którą przegrali do 21.

Tymczasem ani jednego seta nie udało się ugrać w Suwałkach drużynie Krzysztofa Stelmacha. Akademicy jedynie w trzecim secie próbowali dotrzymać kroku wicemistrzom I ligi. W końcówce tej odsłony było mnóstwo emocji. Kluczowy okazał się jednak as serwisowy Mateusza Laskowskiego, który dał gospodarzom dwupunktowe prowadzenie. Ostatecznie wygrali seta 25:23 i cały mecz 3:0.

Exact Systems Norwid Częstochowa – TSV Sanok 3:1
(25:20, 21:25, 25:22, 25:22)

Składy zespołów:
Norwid: Miarka, Maruszczyk, Usowicz, Nowosielski, Mucha, Wdowiak, Zieliński (libero) oraz Kogut, Gromadzki, Kryński i Smolarczyk
TSV: Oroń, Łaba, Rusin, Wierzbicki, Przystaś, Lewandowski, Głód (libero) oraz Gąsior i Durski

Ślepsk Suwałki – AZS Częstochowa 3:0
(25:20, 25:20, 25:23)

Składy zespołów:
Ślepsk: Gonciarz, Sasak, Lesiuk, Skrzypkowski, Rudzewicz, Hunek, Filipowicz (libero) oraz Krupiński (libero), Szczytkow, Laskowski i Szarek
AZS: Szczurek, Krzysiek, Bućko, Stolc, Janus, Szaniawski, Koziura (libero) oraz Macheta (libero), Magnuszewski, Busch, Siwicki i Rećko

  • KR
  • zdj. kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły