Drugie z rzędu zwycięstwo Norwida, AZS bez punktów w Suwałkach

08.10.2017

W 2. kolejce I ligi siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa pokonali w sobotę, 7 października w pierwszym meczu przed własną publicznością 3:1 TSV Sanok i po dwóch kolejkach ma komplet punktów w pierwszoligowej tabeli. Z kolei AZS przegrał na wyjeździe w trzech setach ze Ślepskiem Suwałki.

Na inaugurację rozgrywek obie częstochowskie drużyny wygrały swoje meczu. AZS pokonał przed własną publicznością SMS PZPS Spałę, a Exact Systems Norwid ograł w Nysie faworyzowaną Stal.

W sobotę cieszyli się tylko siatkarze Norwida, którzy w pierwszym w tym sezonie meczu we własnej hali pokonali 3:1 TSV Sanok. Częstochowianie mieli tylko problemy w drugiej partii, którą przegrali do 21.

Tymczasem ani jednego seta nie udało się ugrać w Suwałkach drużynie Krzysztofa Stelmacha. Akademicy jedynie w trzecim secie próbowali dotrzymać kroku wicemistrzom I ligi. W końcówce tej odsłony było mnóstwo emocji. Kluczowy okazał się jednak as serwisowy Mateusza Laskowskiego, który dał gospodarzom dwupunktowe prowadzenie. Ostatecznie wygrali seta 25:23 i cały mecz 3:0.

Exact Systems Norwid Częstochowa – TSV Sanok 3:1
(25:20, 21:25, 25:22, 25:22)

Składy zespołów:
Norwid: Miarka, Maruszczyk, Usowicz, Nowosielski, Mucha, Wdowiak, Zieliński (libero) oraz Kogut, Gromadzki, Kryński i Smolarczyk
TSV: Oroń, Łaba, Rusin, Wierzbicki, Przystaś, Lewandowski, Głód (libero) oraz Gąsior i Durski

Ślepsk Suwałki – AZS Częstochowa 3:0
(25:20, 25:20, 25:23)

Ślepsk: Gonciarz, Sasak, Lesiuk, Skrzypkowski, Rudzewicz, Hunek, Filipowicz (libero) oraz Krupiński (libero), Szczytkow, Laskowski i Szarek
AZS: Szczurek, Krzysiek, Bućko, Stolc, Janus, Szaniawski, Koziura (libero) oraz Macheta (libero), Magnuszewski, Busch, Siwicki i Rećko