19.10.2017

“Efekt” na ogólnopolskim festiwalu

Spektakl „Efekt” częstochowskiego teatru zostanie zaprezentowany podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona”.

„Efekt” Lucy Prebble to opowieść o miłości w czasach depresyjnych… – Ta historia przywołuje skojarzenia z „Rokiem 1984″ Orwella, „Nowym wspaniałym światem” Huxleya i filmem „Zakochany bez pamięci”.  To taka futurystyka, która czai się już za rogiem – mówi Adam Sajnuk, reżyser spektaklu.

Przemysł farmaceutyczny i środowisko lekarskie pozwalają sobie na kreowanie nowej rzeczywistości – egzystencji pełnej kontroli oraz manipulacji. Młodzi ludzie zrzekają się praw do decydowania o sobie, swoich uczuciach i emocjach. Nie wiedzą, którędy dotrzeć do prawdy i istnieniu. Powoli zatraca się granica między prawdą a fikcją. Czynniki zewnętrzne przejmują totalną władzę nad człowiekiem. Świat zwariował?

Spektakl zostanie zaprezentowany w programie XVII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona”, którego organizatorem jest Teatr Nowy w Zabrzu i Miasto Zabrze. Pokaz spektaklu odbędzie się w najbliższy czwartek 19 października w Teatrze Nowym w Zabrzu.

A w Teatrze w Częstochowie „Efekt”  można zobaczyć 15 listopada.

  • kg

Sprawdź, co Cię czeka w 2018 roku!

Trzy ostatnie cyfry w Twoim telefonie, zdradzą co będzie się działo w 2018 roku. Sprawdź koniecznie!

Jeżeli cyfry się pokrywają, zwróć uwagę zarówno na pierwszą, jak i drugą wróżbę.

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Chat

Rozmowa online z gośćmi w naszej redakcji.

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Najnowsze artykuły