19.09.2017

Grzybiarz z promilami

Wielką bezmyślnością wykazał się 38-latek z Katowic, który kierował audi mając prawie 1.5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna w takim stanie wybrał się samochodem…na grzyby. Wpadł na ulicy Kościuszki podczas rutynowej kontroli drogowej.

Policjanci z wydziału prewencji na ulicy Kościuszki w Myszkowie zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi. Podczas kontroli od kierowcy wyczuwalny był zapach alkoholu. Mundurowi sprawdzili dodatkowo jego trzeźwość i okazało się, że ma prawie 1.5 promila alkoholu w organizmie. W takim stanie nieodpowiedzialny 38-latek wybrał się na grzyby. Stróże prawa udaremnili mu dalszą jazdę i zatrzymali prawo jazdy. Za to przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów i nawiązka w kwocie minimum 5 tysięcy złotych.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły