20.10.2017

Jak uwolnić się od długów?

Upadłość konsumencka jest stosunkowo młodą instytucją prawa, o której wiele osób jeszcze nie słyszało. Tymczasem może to być jedyna deska ratunku dla tych, którzy zaprzestali spłacania kredytów, pożyczek czy innych zobowiązań i popadli w spiralę zadłużenia.

 

Upadłość konsumencka to procedura oddłużania osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej, w tym również byłych przedsiębiorców. Głównym celem upadłości konsumenckiej jest uwolnienie osoby zadłużonej od długów i stworzenie jej możliwości skorzystania z tzw. nowego startu.

 

Postępowanie inicjowane jest na wniosek, który należy złożyć w Sądzie Rejonowym, właściwym ze względu na miejsce zamieszkania dłużnika. Sąd po przeprowadzeniu postępowania dowodowego i zweryfikowaniu czy dłużnik spełnia przesłanki do ogłoszenia upadłości konsumenckiej wyda merytoryczne orzeczenie.

 

Szukając zatem sposobów na wyjście z długów warto rozważyć złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Osoby decydujące się na to postępowanie mają szanse na całkowite oddłużenie i odzyskanie komfortu psychicznego.

  • Katarzyna Brodziak-Grzyb radca prawny
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły