26.11.2017

Jesteś miłośnikiem poezji? Nie przegap tego spotkania!

Piszesz wiersze, ale… one wciąż lądują w szufladzie? Chcesz zaprezentować je szerszemu gronu odbiorców i dowiedzieć się, czy rzeczywiście masz talent? To spotkanie jest właśnie dla Ciebie! W najbliższy czwartek (30.11.) w Cafe Belg odbędzie się Turniej Jednego Wiersza. Udział może wziąć każdy. Początek o godzinie 20.00. Wstęp wolny.

Turniej Jednego Wiersza to projekt prezentujący twórczość współczesnych autorów częstochowskich, szerokiej grupie odbiorców. Każdy będzie mógł na chwilę się zatrzymać i posłuchać poezji lub przyjść ze swoim niepublikowanym wierszem i wystąpić! – Podstawowym celem Turnieju jest prezentacja twórczości poetyckiej częstochowian, promocja młodych talentów oraz wyłonienie spośród uczestników laureatów – informują organizatorzy.

Turniej odbywa się systematycznie – za nami już wiele edycji – i wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. – W klubowej atmosferze młodzi poeci i ci starsi, znajdą przyjazne miejsce dla prezentowania swojej twórczości i wrażliwości. Każdy poeta będzie mógł podzielić się swoją twórczością – zachęcają inicjatorzy poetyckiej rywalizacji.

Impreza ma formułę otwartą, tematyka tekstów poetyckich nie jest określona. Wystąpienia ocenia jury w składzie: Agnieszka Batorek (Biblioteka Publiczna), Tomasz Florczyk (FDS Czytaj!), Marcin Zegadło (poeta) – przewodniczący.

Po udanej edycji imprezy w ramach festiwalu Czytaj! Turniej Jednego Wiersza na stałe zagości w Cafe Belg (al. NMP 32). Jak zawsze w ostatni czwartek miesiąca. – Wierzymy, że zmiana miejsca przyczyni się do odświeżenia formuły, planowane są recitale i spotkania autorskie, a kawiarniany, ciepły klimat przyciągnie również nowych uczestników – mówi Artur Bratek, współorganizator.

W grudniu (28.12) po części konkursowej odbędzie się spotkanie autorskie Piotra Garbacza, promujące jego najnowszy tomik poezji pt. “Piętra”.

Turniej odbywa się w ramach cyklu PO_CZYTAJ!, czyli akcji promującej Festiwal Dekonstrukcji Słowa “Czytaj!”. Partnerem spotkań jest Stowarzyszenie Komunikat, sponsorem nagród miasto Częstochowa.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/154265061990840/?notif_t=plan_user_joined&notif_id=1511775200229684

 • kg

Zainteresowanie facebookowym konkursem „Modne dziecko” przerosło nasze oczekiwania. Wybraliśmy 12 zdjęć i zdecydowaliśmy, że to internauci powinni wyłonić najlepszą trójkę, która zostanie nagrodzona.

Zakończenie głosowania: 5.12.2017 - 10:00

Która dziecięca stylizacja jest najlepsza? Głosujcie!

 • zdj. 4 - Oliwier (27%, Razem 730)
 • zdj. 8 - Leon (22%, Razem 600)
 • zdj. 6 - Amelka (15%, Razem 395)
 • zdj. 2 - Sandra (8%, Razem 227)
 • zdj. 12 - Julcia (8%, Razem 213)
 • zdj. 7 - Olivierek (7%, Razem 188)
 • zdj. 1 - Michalinka (3%, Razem 92)
 • zdj. 9 - Julia (3%, Razem 89)
 • zdj. 3 - Zosia (2%, Razem 54)
 • zdj. 11 - Leila (1%, Razem 40)
 • zdj. 10 - Igusia (1%, Razem 24)
 • zdj. 5 - Natalka (1%, Razem 21)
Razem: 2 673

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Chat

Rozmowa online z gośćmi w naszej redakcji.

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Najnowsze artykuły