26.09.2017

Kadra, remonty, zakupy…

Małgorzata Musialik została nowym dyrektorem szkoły podstawowej w Jaworzniku. Co nowego w innych szkołach na terenie gminy Żarki? Dyrektorzy przygotowali specjalny raport po pierwszych tygodniach nowego roku szkolnego.

W szkole podstawowej w Żarkach pomalowano: cztery sale lekcyjne, drzwi na korytarzu głównym i górnym, a także korytarz główny oraz przy dużej sali gimnastycznej. Ponadto wykonano nową lamperię z tynku mozaikowego na korytarzu górnym, a także remont podłóg w trzech pracowniach klas młodszych oraz w czytelni. – Powstała też nowa instalacja elektryczna  na odcinku od sali gimnastycznej do głównej rozdzielni. Za nami również remont łazienki dziewcząt, montaż 4 nowych umywalek – wyjaśnia dyrektor Szkoły Podstawowej w Żarkach Tadeusz Pakuła. – Zmieniono dostawcę Internetu, obecnie szkoła posiada szerokopasmowy Internet z prędkością 100 mb/s.  Szkoła zakupiła program e-dziennik i jest w trakcie wprowadzania tego rozwiązania – dodaje dyrektor Tadeusz Pakuła.

W Szkole Podstawowej im. Integracji Europejskiej w Przybynowie w związku z nowym rokiem szkolnym wykonano: malowanie ścian górnego korytarza, adaptację sali lekcyjnej na potrzeby oddziału przedszkolnego, w tym zakresie pomalowano i wyposażono salę.

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworzniku w okresie wakacji zostały przygotowane zgodnie z zaleceniami reformy oświaty klasopracownie fizyczno-chemiczna i biologiczno-geograficzna. Do fizyczno-chemicznej zakupiono podstawowe pomoce dydaktyczne, zamontowano zlewozmywak kwasoodporny, stół do wykonywania doświadczeń. – W biologiczno-geograficznej wymieniono drzwi, wymalowano ściany, wycyklinowano podłogi, zakupiono nową meblościankę, wieszak na mapy, zakupiono tablicę interaktywną oraz nowe pomoce dydaktyczne wylicza Małgorzata Musialik, dyrektor SP w Jaworzniku.

W Szkole Podstawowej w Zawadzie podczas wakacji wyremontowano jedną z sal oddziału przedszkolnego, odświeżono lamperie, sufit, ściany. – W związku z reformą przygotowano pracownie fizyczno-chemiczną, zakupiono nowe meble, ławki, stoliki, pomoce dydaktyczne, zainstalowano odpływ – informuje Anna Wyporska, dyrektor SP w Zawadzie – Wymieniono oświetlenie w pracowni matematycznej oraz drzwi w dwóch pomieszczeniach szkolnych.

W przedszkolu w Żarkach pomalowano siedem pomieszczeń, wykonano naprawy na placu zabawa. – Ze względu na fakt, iż dwie grupy przedszkolne mają sale od tego roku w budynku gimnazjum przy ul. Ofiar Katynia zakupiliśmy meble, dywany, zabawki, pomoce dydaktyczne – podsumowuje Lidia Szczepankiewicz, dyrektor przedszkola w Żarkach.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły