10.01.2018

Kolejne dwie kamery

Dwie nowe kamery miejskiego monitoringu pojawiły się w okolicy Powiatowego Urzędu Pracy. Ich instalację sfinansowano ze środków Budżetu Obywatelskiego. Obecnie 81 urządzeń dba o bezpieczeństwo oraz zapewnienie spokoju i porządku publicznego na ulicach Częstochowy.

O montaż kamer w rejonie Powiatowego Urzędu Pracy zabiegali okoliczni mieszkańcy, składając odpowiedni wniosek w III edycji Budżetu Obywatelskiego. Monitorują one okolice ulic Szymanowskiego, Stryjeńskiej, Pułaskiego i Waszyngtona.

Warto zaznaczyć, że pod koniec 2017 roku w Częstochowie przybyło 10 nowych kamer. 8 z nich w ramach miejskich inwestycji zostało zainstalowanych w rejonie przejścia podziemnego przy al. Wyzwolenia w dzielnicy Północ.

Obecnie miejski monitoring, którego centrum mieści się w siedzibie straży miejskiej, składa się z 81 kamer. Obsługiwane są przez pracowników cywilnych zatrudnionych w straży miejskiej. Rocznie operatorzy miejskiego monitoringu ujawniają kilka tysięcy zdarzeń, które są realizowane w większości przez częstochowskich strażników miejskich.

Pełna lista miejsc, w których zamontowane są kamery miejskiego monitoringu dostępna jest na stronie straży miejskiej (www.sm.czestochowa.pl/index.php/adresy-kamer-miejskiego-monitoringu-czestochowy/).

  • kg
  • zdj. Straż miejska Cz-wa

Sprawdź, co Cię czeka w 2018 roku!

Trzy ostatnie cyfry w Twoim telefonie, zdradzą co będzie się działo w 2018 roku. Sprawdź koniecznie!

Jeżeli cyfry się pokrywają, zwróć uwagę zarówno na pierwszą, jak i drugą wróżbę.

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Chat

Rozmowa online z gośćmi w naszej redakcji.

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Najnowsze artykuły