22.08.2017

Kolejnych stu lat!

Karolina Pisarska, mieszkanka gminy Poczesna, obchodziła setną rocznicę urodzin.

Karolina Pisarska urodziła się 15 sierpnia 1917 roku we wsi Miławczyce położonej w województwie świętokrzyskim, powiecie kazimierskim, gminie Czarnocin.
Wyszła za mąż 21 maja 1938 roku za Stefana Pisarskiego, który przed II Wojną Światową był ogrodnikiem w dworze dziedziców Celiny z Hallerów i Witolda Morawskich. Po II Wojnie Światowej mąż Karoliny pracował jako księgowy w Gminnej Spółdzielni w Czarnocinie. Jubilatka natomiast nigdy nie pracowała zawodowo. Zajmowała się prowadzeniem gospodarstwa domowego i wychowywaniem dzieci. Mieszkała w skromnych warunkach. Dom był z gliny, dach ze słomy, podłogi gliniane “bielone” wapnem. Pomimo skromnych warunków, dbała o ciepło domowego ogniska.

Karolina Pisarska jest mieszkanką Wrzosowej od 1973 r., od momentu sprzedania swojego gospodarstwa rolnego i przejścia męża na emeryturę. We Wrzosowej zamieszkała u swojej nieżyjącej już córki – Anny. Do wsi Wrzosowa przyjechała ze swoim mężem Stefanem. Niestety po 5 latach szczęśliwego życia owdowiała. Karolina zajmowała się gospodarstwem domowym i pracą na roli. Pomagała w wychowywaniu dzieci córki i syna. Przynajmniej raz do roku wyjeżdżała do swojego najmłodszego syna mieszkającego w Ostródzie, gdzie opiekowała się – w okresie wakacji – dziećmi oraz pomagała w gospodarstwie domowym i w pracy na działce.

Karolina Pisarska jest mamą trójki dzieci (Romana, Anny, Krzysztofa), babcią 12 wnuków, prababcią 15 prawnuków i praprababcią 3-letniego Patryka.

Szacowna jubilatka jest osobą bardzo wierząca, zawsze uczestniczyła w pracy na rzecz kościoła, nigdy nie zapominała o pomocy finansowej oraz gorliwej modlitwie. Jest osobą lubianą przez sąsiadów, rodzinę, znajomych. Dzień przed 100 urodzinami sąsiadki przybyły do Karoliny z pięknymi kwiatami i życzeniami. Uściskom nie było końca.

Dziesięć lat temu uroczyście obchodziła swoje 90 urodziny i miała nadzieję dożyć do uroczystości 100 urodzin. Marzenie to spełniło się i w tym roku obchodzi piękny jubileusz. Pomimo niepełnosprawności ruchowej jest okazem zdrowia – nie choruje na żadne przewlekłe choroby, nie przyjmuje leków, racjonalnie się odżywia, nigdy nie paliła i nie korzystała z innych używek. Półtora miesiąca temu zmarła jej córka, która opiekowała się jubilatką. Teraz zajmuje się nią wnuczka Elżbieta.

 • kg
 • zdj. UG Poczesna

Zainteresowanie facebookowym konkursem „Modne dziecko” przerosło nasze oczekiwania. Wybraliśmy 12 zdjęć i zdecydowaliśmy, że to internauci powinni wyłonić najlepszą trójkę, która zostanie nagrodzona.

Zakończenie głosowania: 5.12.2017 - 10:00

Która dziecięca stylizacja jest najlepsza? Głosujcie!

 • zdj. 4 - Oliwier (27%, Razem 730)
 • zdj. 8 - Leon (22%, Razem 600)
 • zdj. 6 - Amelka (15%, Razem 395)
 • zdj. 2 - Sandra (8%, Razem 227)
 • zdj. 12 - Julcia (8%, Razem 213)
 • zdj. 7 - Olivierek (7%, Razem 188)
 • zdj. 1 - Michalinka (3%, Razem 92)
 • zdj. 9 - Julia (3%, Razem 89)
 • zdj. 3 - Zosia (2%, Razem 54)
 • zdj. 11 - Leila (1%, Razem 40)
 • zdj. 10 - Igusia (1%, Razem 24)
 • zdj. 5 - Natalka (1%, Razem 21)
Razem: 2 673

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Chat

Rozmowa online z gośćmi w naszej redakcji.

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Najnowsze artykuły