27.12.2017

Kolizja, promile i łapówka

2 promile alkoholu w organizmie miał 34-letni obywatel Ukrainy, który doprowadził do dachowania swojego pojazdu. Mężczyzna nie poczuwał się jednak do odpowiedzialności i w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, zaoferował policjantom z Myszkowa łapówkę.

Do zdarzenia doszło w Myszkowie, na ulicy Jana Pawła II. Policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie, że kierowca audi A6 uderzył w ogrodzenie, a następnie dachował. Szybko okazało się, że był on pijany i z tego powodu nie zapanował nad samochodem. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało prawie 2 promile alkoholu.

Niewiele myśląc, zdesperowany obywatel Ukrainy zaproponował mundurowym 300 euro w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Kierowca został pouczony, że takie zachowanie w Polsce jest przestępstwem zagrożonym surową karą. Mimo tego, 34-latek położył pomiędzy fotelami w radiowozie 3 banknoty mówiąc, że to dla nich w zamian za “załatwienie sprawy”. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał prokuratorskie zarzuty.

Wkrótce odpowie za przestępstwo korupcyjne, jazdę w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej. Grozi mu do 10 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

  • kg
  • zdj. KPP Myszków
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły