25.08.2017

Koncert na Jasnej Górze

Krzysztof Cugowski, Marek Piekarczyk, Dariusz Malejonek, a także filharmonicy częstochowscy wezmą udział w sobotnim, wielkim multimedialnym widowisku pod jasnogórskim szczytem w reżyserii Bolesława Pawicy. W sumie 200 wykonawców. Współautorem scenariusza i aranżerem muzyki jest Marcin Pospieszalski.

Widowisko “Jasna Góra – polska Kana” przygotowane w ramach obchodów 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej będzie kulminacyjnym punktem drugiego sierpniowego szczytu pielgrzymkowego. Początek 26 sierpnia o godz. 21.00.

Na dwugodzinny show złożą się – oprócz zaaranżowanej przez Marcina Pospieszalskiego muzyki – także wizualizacje, filmy i pokazy grup rekonstrukcyjnych na klasztornych wałach. Całość osnuta będzie wokół historii częstochowskiego klasztoru, słynnego obrazu i związanych z nimi wydarzeń z dziejów Polski.

Wśród 200 wykonawców znajdą się m.in. Krzysztof Cugowski, Adam Strug, Marek Piekarczyk, Dariusz Malejonek, orkiestra i chór Filharmonii Częstochowskiej, zespół New Life’m czy Camerata Silesia. Na scenie pojawią się także aktorzy Paweł Królikowski (narrator), Michał Kula z Teatru im. Adama Mickiewicza, Andrzej Młynarczyk, Dominika Figurska i Dariusz Kowalski.

Organizatorami widowiska są ojcowie paulini wraz z Bolesławem Pawicą, który widowisko reżyseruje i Marcinem Pospieszalskim, współautorem scenariusza. Widowisko będzie transmitowane na żywo w I Programie Telewizji Polskiej od godz. 21.00.

300-lecie koronacji Cudownego Obrazu wypada 8 września, jednak paulini na dzień głównych uroczystości wybrali właśnie 26 sierpnia – święto Matki Bożej Częstochowskiej. Jest to co roku drugi sierpniowy szczyt pielgrzymkowy w mieście. Klasztor odwiedzają wtedy pielgrzymi z parafii w archidiecezji.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły