28.07.2017

“Ludzie z żelaza” znów będą rywalizować w Blachowni

Do startu zgłosiło się ponad 600 zawodników i zawodniczek. W tym gronie znalazły się nazwiska jednych z najlepszych polskich triathlonistów. W Blachowni wystartują m.in.: Tomasz Marcinek, Robert Wilkowiecki, Tomasz Brembor, Filip Przymusiński czy Mateusz Kaźmierczak, natomiast wśród kobiet Paulina Kotfica, Paulina Klimas, Hanna Kaźmierczak i Małgorzata Wąsik.

– Podczas kolejnych zawodów z cyklu Elemental Tri Series 2017 czołowi polscy triathloniści ponownie walczyć będą o punkty w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w triathlonie na dwóch dystansach: sprinterskim z draftingiem oraz olimpijskim bez draftingu. Odbędzie się także wyścig na dystansie supersprinterskim – mówi  Filip Szołowski, organizator cyklu z firmy Labosport Polska. – Dla ścisłej czołówki Puchar Polski to nie tylko prestiż, ale również nagrody finansowe. Natomiast dla adeptów triathlonu okazja do rywalizacji z najlepszymi i zdobycie cennego doświadczenia.

Największy triathlon na Śląsku rozgrywany będzie w okolicach jeziora w Blachowni, w którym odbędzie się etap pływacki. Trasa kolarska będzie szybka i płaska, poprowadzona przez drogę wojewódzką nr 492.

Trasa biegowa przebiegać będzie w pobliżu Jeziora Blachownia i okolicznych stawów. Centrum zmagań wraz z biurem zawodów, strefą zmian i EXPO usytuowane będzie na boisku piłkarskim w Blachowni.

Niedzielne zawody rozpoczną się od zawodów biegowych pod nazwą 10K Run Series, w których zawodnicy będą mogli rywalizować na atestowanej trasie. Następnie odbędzie się sportowa rywalizacja najmłodszych, którzy zmierzą się na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

  • kr
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Chat

Rozmowa online z gośćmi w naszej redakcji.

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Najnowsze artykuły