31.07.2017

Makabryczne odkrycie w Kłobucku

21-latka najprawdopodobniej pochodzi z powiatu pajęczańskiego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 31 lipca, w godzinach nocnych, zgłosiła się do jednego ze szpitali skarżąc się na ból brzucha. Przeprowadzone badanie ginekologiczne wykazało, że kobieta musiała w okresie ostatnich 24 godzin urodzić dziecko. W związku z tym niezwłocznie podjęto czynności śledcze, które doprowadziły do znalezienia zwłok noworodka w przenośnej toalecie nad zalewem Zakrzew w Kłobucku.  – Na miejscu prokurator przeprowadził oględziny zwłok oraz miejsca zdarzenia. Zarządził również przeprowadzenie sekcji zwłok dziecka – mówi prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. – Sekcja będzie wykonana jutro w Zakładzie Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Od jej wyników będą zależały dalsze czynności w tej sprawie – zaznacza.

Prokuratura Rejonowa w Częstochowie wszczęła już śledztwo w sprawie tzw. przestępstwa dzieciobójstwa, czyli pozbawienia życia dziecka przez matkę w okresie porodu, pod wpływem jego przebiegu. Jest ono zagrożone karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. 21-latka nie została jeszcze przesłuchana.

  • kg

Wybieramy Miss i Mister studniówki! W pierwszym etapie szkoły wyłoniły kandydatki i kandydatów do rywalizacji. Teraz wszystko leży w rękach internautów. To od nich zależy, do kogo powędrują tytuły królowej i króla częstochowskich studniówek.

Walka o głosy zakończy się 30 marca. Zachęcamy do zabawy!

Wybieramy Miss i Mister studniówki!

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły